Zjechał na przeciwległy pas, doprowadzając do wypadku

5872

Wiemy już więcej o wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na drodze Lubin – Rudna. W wyniku zderzenia trzech aut, dziewięć osób trafiło do szpitali.

Do zderzenia doszło po godzinie 16. Policjanci ustalili, że kierujący srebrnym volkswagenem 60-letni lubinianin, jadąc w kierunku Lubina, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącym renaultem, który prowadził 58-latek z powiatu polkowickiego. Siła uderzenia była tak duża, że renault zaczął się obracać na jezdni i uderzył w kolejny nadjeżdżający samochód – białego volkswagena, którym kierowała 38-latka z powiatu szamotulskiego.

Jednymi z pierwszych, którzy na miejscu udzielili pomocy rannym, byli między innymi ratownicy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej WOPR Powiatu Białogardzkiego, którzy akurat tamtędy przejeżdżali i natrafili na wypadek.

W sumie rannych zostało dziewięć osób. Pięć z nich przewieziono do szpitala w Legnicy, w tym najmłodszego 13-letniego uczestnika wypadku, który doznał wstrząśnienia mózgu i pozostał w lecznicy na obserwacji. Trzy osoby zabrano do szpitala w Lubinie, a jedną Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do Wrocławia, gdzie została zoperowana.

Fot. KPP Lubin

– Po zabezpieczeniu medycznym do domu wypisano pięć z tych osób. Wiemy, że życie żadnego z uczestników zdarzenia nie jest zagrożone, a główne obrażenia to złamania kończyn, stłuczenia okolic klatki piersiowej i rany głowy. Wszyscy kierowcy trzeźwi. Wszczęte zostanie dochodzenie pod kątem spowodowania wypadku w komunikacji, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności – mówi aspirant Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Dodatkowo w zdarzeniu uszkodzone zostały dwa inne przejeżdżające pojazdy, których karoserie zostały uszkodzone poprzez uderzające elementy rozbitych aut – informuje.

Fot. KPP Lubin

Droga w miejscu wypadku długo była nieprzejezdna. Policjanci pracowali tam do późnych godzin nocnych.

– Apelujemy o rozwagę i wolniejsza jazdę – dodaje aspirant Pawlik.