Ziemia Lubińska postraszyła liderki

75

Pierwszy mecz w tym roku o ligowe punkty był pełen bramek. Niestety dla LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec, dziewczęta spotkanie przegrały 3:5, ale niewiele brakowało, aby wynik był zdecydowanie inny.

Podopieczne Janusza Przybyło na inaugurację rozgrywek III ligi kobiet grupy dolnośląskiej miały rozegrać spotkanie z KKS Jelenią Górą. Niestety dla lubinianek, ich rywalki wycofały się z rozgrywek i LUKS musiał poczekać na pierwsze spotkanie w tym roku do 15. kolejki.

W końcu na stadionie ZZPD Górnika Lubin, podopieczne Janusza Przybyło spotkały się, aby rozegrać lecz ligowy. Rywalkami naszej ekipy były piłkarki Roberta Stachowskiego, a więc liderki II ligi kobiet grupy dolnośląskiej, z zespołu Akademii Orlik Jelenia Góra.

Nastroje przed meczem były bardzo bojowe. – Chcemy utrzeć rywalkom nosa. Nastawienie mamy bardzo dobre. Wszystkie przygotowywałyśmy się do tego meczu, oby wynik był taki jak pogoda, którą mamy podczas tego spotkania – komentuje Agnieszka Woźniak, bramkarz LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec.

I tak, pierwsza połowa meczu była wymarzona dla gospodyń, które w 33. minucie po wspaniałym uderzeniu Katarzyny Pękali otworzyły wynik meczu. Dobra gra w defensywie i Agnieszki Woźniak między słupkami, pozwoliła Ziemi Lubińskiej na pewniejsze poruszanie się w ofensywie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie LUKS pogubił się nieco. Rywalki w 53. minucie doprowadziły do remisu, a trzy minuty później wyszły na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu, które dała Orlikowi Nikola Żurawska. W ciągu kolejnych siedemnastu minut, podopieczne Roberta Stachowskiego wiodły prym na lubińskim stadionie i jeszcze trzykrotnie pokonywały golkiperkę miejscowych. Rozmiar porażki zmniejszyła Kinga Koronkiewicz, która najpierw zdobyła bramkę na 2:5 w 75. minucie, a na 3:5 w 77. minucie. Ziemia Lubińska Czerniec przegrała 3:5 z Akademią Orlik Jelenia Góra. W przyszłej kolejce LUKS zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów, a w Lubinie zagra w niedzielę 22 kwietnia. Rywalkami naszych zawodniczek będzie ekipa AZS III Wrocław.

– Był to trudny mecz pod każdym względem. Bardzo ciężko się gra mecze na początku na wiosnę. Pierwsza połowa to optyczna przewaga, ale nie graliśmy kompletnie tego co założyliśmy. W drugiej połowie już w przerwie to co mówiłem zadziałało. Zrobiliśmy jeszcze zmiany personalne i wynik był inny. Trzeba jednak powiedzieć, że dziewczyny z Lubina pokazały się z bardzo dobrej strony. Zawsze w Lubinie grało się ciężko – komentuje Robert Stachowski, szkoleniowiec Akademii Orlik Jelenia Góra.

15.kolejka III dolnośląskiej ligi kobiet
LUKS Ziemia Lubińska Czerniec – Akademia Orlik Jelenia Góra (1:0) 3:5

Bramki: 1:0 Katarzyna Pękala 33′, 1:1 Katarzyna Brzeska 53′, 1:2 Nikola Żurawska 56′, 1:3 Nikola Żurawska 65′, 1:4 Adriana Sidorska 71′, 1:5 Katarzyna Brzeska 73′, 2:5 Kinga Koronkiewicz 75′, 3:5 Kinga Koronkiewicz 77′.