Ziemia Lubińska jedzie na mistrzostwa LZS

18

Ta rywalizacja będzie dla nich wielkim sprawdzianem, który zweryfikuje umiejętności na tle rówieśniczej z całej Polski. Krajowe mistrzostwa LZS odbędą się w dniach od 18 do 23 lipca.

Na początku lipca młodsza grupa LUKS wróciła do zajęć, aby przygotować się do mistrzostw Polski LZS. W 2009 roku w Słubicach nasz zespół wywalczył tytuł mistrzowski. Po cichu drużyna liczy na powtórzenie sukcesu.

– Raz już mistrzami byliśmy, a wcześniej w 2004 zajęliśmy trzecie miejsce. Grała z nami wtedy Kasia Sołtys i zdobyła króla strzelców. Był to dla niej początek kariery reprezentacyjnej. Przyjeżdżają do nas szkoleniowcy kadry i obserwują zawodniczki, które mogłyby zasilić zespół. Kiedyś na równi walczyliśmy z Medykiem – wspomina Janusz Przybyło, trener zawodniczek.

Zespól rozwija się. Jak twierdzi szkoleniowiec, jest duża szansa na młodzieżową kadrę narodową. – Teraz, według mnie Koronkiewicz, Pękala czy Klimek mogą znaleźć się w kadrze. Możemy mieć parę reprezentantek – podkreśla szkoleniowiec.

Rozgrywki finałowe mistrzostw LZS odbędą się w Siedlcach za Warszawą. – To jest duży sukces. Gro z tych dziewcząt grała w trzeciej lidze seniorek. Wychodzi na to, że im to służy i przekłada się na większą dojrzałość w swojej kategorii wiekowej i to widać – podkreśla Janusz Przybyło, trener LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec.