Ziemia Lubińska Czerniec z wieloma sukcesami

42

Piłkarki nożne LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec mają za sobą pracowity czas. Okres przygotowawczy obfitował w wiele turniejów, a jednym z ważniejszych był Grodzisk Cup 2018, w którym nasz zespól juniorek i seniorek stanął na podium.

Przerwa między rundami to czas, w którym lubińskie piłkarki święciły sporo sukcesów. – Młode dziewczyny wygrały finał dolnośląski Piłkarska Kadra Czeka do lat piętnastu i w tym pionie pojechały na mistrzostwa Polski LZS i zajęły dobre siódme miejsce. To w głównej mierze otworzyło nam dotacje, gdzie samorządy popatrzyły na nas bardziej przychylnie. Wyniki miały na to spory wpływ. Poprawiona kondycja finansowa wsparła nas przede wszystkim sprzętowo, a także dała możliwość w kwestii wyjazdów. Od listopada 2017 roku uczestniczymy w wielu turniejach. Dużo sali i mało boiska, ale ze względu na warunki atmosferyczne – wspomina Janusz Przybyło.

Jednym z ważniejszych turniejów był odbywający się w Grodzisku Wielkopolskim turniej rangi krajowej.

– Turniej w Grodzisku był wspaniały. Juniorki młodsze prezentowały dobry poziom i tam właśnie pokazały, że z czołówką Polski można godnie powalczyć i zajęły pierwsze miejsce. Po siedmiu latach, bo od 2012 roku. Grały tam juniorki i seniorki. Te drugie uzupełnialiśmy młodszymi zawodniczkami. To przyczyniło się do wygrania z ekipa z Bydgoszczy w fazie finałowej o trzecie miejsce seniorek – puentuje trener piłkarek nożnych LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec.