Zespół Stephane Antigi lepszy od miedziowych

25

Nie było niespodzianki. W Hali RCS w meczu rewanżowym PlusLigi, Cuprum Lubin przegrało z ONICO Warszawą 1:3.

W obu ekipach przez całe spotkanie szwankowała zagrywka. W tym elemencie gry popełniano sporo błędów. Niemniej jednak zarówno miedziowi, jak i podopieczni Stephane Antigi dobrze spisywali się w ataku z trzeciego metra, a także w kontrach ze skrzydeł.

Pierwsze punkty w meczu zdobywali przyjezdni. Dobrze w bloku spisywał się między innymi przyjmujący Piotr Łukasik. Po stronie gospodarzy mocne uderzenie Jakuba Ziobrowskiego ze środkowej strefy dało się we znaki ONICO. Dość wyrównanego seta wygrali jednak przyjezdni, 19:25. W drugiej części meczu pojedynek odbywał się w rytmie punkt za punkt. Sporo punktów zespoły zdobywały po skutecznych blokach. Warto podkreślić tutaj dobrą zagrywkę Mariusza Marcyniaka i Jakuba Wachnika. Miedziowi wygrali 27:25. Następne dwa sety nie ułożyły się po myśli ekipy Marcelo Fronckowiaka, która przegrała mecz 1:3.

14.kolejka PlusLiga, Hala RCS
Cuprum Lubin – ONICO Warszawa 1:3 (19:25, 27:25, 23:25, 16:25)
MVP meczu: Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa)

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, libero: Gruszczyński, Makoś.

Onico Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Buczek, Brizard, Łukasik, Wrona, Wiese, Vigrass, Vernon-Evans, Romanutti, Janikowski, Nowakowski, Araujo, libero: Jaglarski, Wojtaszek.