Zespół Bundesligi lepszy od Zagłębia

13

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrali już ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej I ligi. Tym razem rywalem zawodników vicelidera rozgrywek była 16. drużyna Bundesligi – Energie Cottbus. Podopieczni Robert Jończyka przegrali 1:3 (0:2). Mecz został rozegrany w miejscowości Senftenberg (Niemcy).

Na pierwszą połowę lubinianie wyszli bez Michała Golińskiego, który był głównym kreatorem gry w rundzie jesiennej. Już w 5. minucie piłkarze Zagłębia popełnili pierwszy kosztowny błąd. Obrońcy „Miedziowych” sfaulowali w polu karnym gracza Energie i sędzia nie miał innego wyjścia, niż podyktowanie rzutu karnego. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Branko Jelic. W 30. minucie po składnej akcji niemieckiej drużyny kolejną bramkę zdobył Jelic. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W przerwie trener Zagłębia – Robert Jończyk wprowadził do gry Jewhena Kopyła, Michała Golińskiego, Pawła Oleksego, Adriana Rakowskiego oraz Bartosza Rymaniaka. Od początku II połowy do ataku przeszli lubinianie, którzy od razu stali się drużyną przeważającą. W 64. minucie spotkania Dariusz Jackiewicz dokładnie podał do Szymona Pawłowskiego, który strzałem w krótki róg zdobył bramkę kontaktową. W 85 min. za strzelca bramki dla lubinian na boisku zameldował się Damian Piotrowski. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, wynik ustalił Tomo Rost.

źródło: przegladligowy.pl