Zebrali zabawki dla chorych dzieci

615

Gry, zabawki, przybory szkolne – wszystko to przez ostatnie dni gromadzili lubińscy policjanci. Zgromadzone prezenty – za pośrednictwem strażaków – trafią teraz do małych pacjentów z Centrum Onkologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

Jak przypomina asp. sztab. Sylwia Serafin, lubińscy policjanci i pracownicy komendy bardzo często organizują, bądź też włączają się w różnego rodzaju akcje, które mają na celu pomoc drugiemu człowiekowi. Tym razem chodziło o małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologii we wrocławskiej klinice „Przylądek Nadziei”. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przyłączyli się do akcji organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną Grupę Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce”.

– Funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę zabawek, gadżetów, artykułów szkolnych, plastycznych czy książek, które następnie komendant powiatowy policji w Lubinie mł. insp. dr Joanna Cichla przekazała organizatorowi przedsięwzięcia pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka” Pawłowi Gębalskiemu – relacjonuje asp. sztab. Serafin.

Policjanci liczą, że dzięki przekazanym przedmiotom, dzieci przebywające w szpitalu choć przez chwilę zapomną o codziennych zmaganiach z chorobą, a na ich buziach pojawi się uśmiech.

– Życzymy wszystkim pacjentom wrocławskiego „Przylądka Nadziei” dużo siły, wytrwałości, a przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i samych radosnych chwil – podkreślają mundurowi z Lubina.