Ze Szczecina w złych humorach

13

Pech prześladuje lubińskich szczypiornistów. Zagłębie już po raz czwarty z rzędu zostało bez punktów. Tym razem ekipa Dariusza Bobrka mierzyła się z Gaz-System Pogoń Szczecin. Miedziowi mieli szansę na remis, ale ostatecznie musieli oddać dwa punkty zawodnikom Rafała Białego.

Pojedynek Lubina ze Szczecinem w hali przy ul. Twardowskiego był bardzo wyrównany. Po trzech minutach Gaz-System przegrywał 1:2. Chwilę później było 4:3 dla gospodarzy. Zespół Dariusza Bobrka grał dobrze i nie dawał rywalom zbytnio odskoczyć bramkowo powodując, że na tablicy wyników często widniał stan remisowy. Szczecinianie maksymalnie prowadzili dwoma trafieniami i tak było właśnie do przerwy, 15:13.

W drugich trzydziestu minutach na tablicy wyników nie było już tak często remisu. Tym razem Zagłębie goniło wynik, a gospodarze utrzymywali niezbyt wysokie prowadzenie. W 48. minucie miedziowi dogonili podopiecznych Rafała Białego na różnicę jednego trafienia (24:23). Gospodarze nie dali się jednak zaskoczyć i w 54. minucie wyszli na prowadzenie 30:26. Zagłębie nie odrobiło już strat, a z 2 punktów cieszyli się szczypiorniści Gazu-System Pogoni Szczecin, którzy wygrali 32:29.