Zdobyli doświadczenie i medale

333

W Boguszowie-Gorcach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie. W turnieju udział wzięło 108 zawodników i zawodniczek reprezentujących dolnośląskie kluby. Miejski Klub Bokserski „Energetyka” reprezentowało 9 zawodników.

SONY DSC

Walki były zacięte i toczyły się na wysokim poziomie, jednak nie było to przeszkodą dla lubińskich pięściarzy w zdobyciu wielu medali w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentując swoje miasto i klub, kadeci Dominik Koziński (52 kg), Paweł Masztalerz (54 kg), Olgierd Augustynów (57 kg) zdobyli brązowe medale zajmując 3 miejsca. Bartłomiej Wróblewski (48 kg) i Hubert Franas (63 kg) zdobyli srebrne medale, zostając tym samym wicemistrzami Dolnego Śląska. Seniorzy Piotr Miakienko (75 kg) wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Dolnego Śląska, natomiast Konrad Czajkowski (56 kg) zdobył złoty medal.

Na szczególne uznanie zdaniem trenerów Wojciecha Misiaka i Włodzimierza Zgierskiego zasłużył Konrad Czajkowski, który w ringu zaprezentował piękny techniczny boks, deklasując swojego przeciwnika Daniela Choromańskiego z klubu Bombardier Wrocław. Warto też docenić Piotra Miakienko, który po pięcioletniej przerwie powrócił na ring i pokazał, że aby pokonać przeciwnika nie wystarczą tylko umiejętności, ale potrzebne jest jeszcze serce do walki.