Zderzyli się na skrzyżowaniu

6737

74-letnia kobieta oraz 10-letni chłopiec trafili do szpitala w wyniku zdarzenia, do którego doszło dziś około południa na skrzyżowaniu alei Kaczyńskiego z ulicami Bema i Konstytucji 3 Maja. Utrudnienia w ruchu w tym miejscu potrwają co najmniej do godziny 14.00.

W zderzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: BMW, którym kierował 43-letni lubinianin oraz opel – za jego kierownicą siedziała 74-letnia lubinianka.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca BMW – jadąc aleją Kaczyńskiego – prawdopodobnie przejechał na czerwonym świetle i chciał wymusić pierwszeństwo na kierującej oplem, jadącej prawidłowo od strony ulicy Bema – informuje asp. sztab. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP Lubin.

Doszło do zderzenia obu pojazdów. Na ból uskarżała się zarówno kierująca oplem, jak i 10-letni pasażer BMW. Oboje zostali przewiezieni do szpitala na badania. W zależności od wyników badań, zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja – wtedy kierowca BMW zostanie ukarany mandatem, bądź jako wypadek. Wówczas sprawa trafi do sądu.

Fot. BM


POWIĄZANE ARTYKUŁY