Ogólnopolska akcja „OdLOTTOwa jazda” polega na zainstalowaniu aplikacji na telefon, wyborze odpowiedniego klubu i przystąpienia do wyzwania, jakim jest przejechanie jak największej ilości kilometrów, które przybliżą daną drużynę do zwycięstwa. Nagrodą jest uzyskanie sporej dotacji. Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki walczy o kwotę w wysokości 100 tysięcy złotych, dzięki której drużyna lubińskiej panczenistki mogłaby zakupić łyżwy dla dzieci, a także tranport na zawody narodowe i międzynarodowe.
Właśnie trwa 3 edycja programu „odLOTTOwa jazda”. Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki zwraca się do mieszkańców Lubina oraz sympatyków sportu, ludzi aktywnych z ogromną prośbą o wsparcie w tym konkursie. Lubińska Akademia zakwalifikowała się do drugiego etapu akcji, gdzie znalazło się 45 organizacji.
– Akademia została zakwalifikowana do drugiej rundy, gdzie czterdzieści pięć organizacji walczy z sobą do piętnastego września. Celem rywalizacji jest zebranie jak największej ilości przejechanych kilometrów na rowerze przez wspierających nas ludzi. Aby zacząć zbierać kilometry należy pobrać na telefon aplikacje odLOTTOwa jazda, wybrać Akademię i ruszać w trasę. Nie zapominamy oczywiście wcisnąć start. Wygrany otrzyma sto tysięcy złotych na cel, który wcześniej rozpisał! W naszym przypadku jest to bus i łyżwy dla dzieci. Warto nas wspomóc i przyczynić się do rozwoju sportu. Razem możemy więcej – podkreśla Natalia Czerwonka, założycielka Akademii Sportowego Rozwoju.
Program „odLOTTOwa jazda”ma na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego. Ideą akcji jest aktywizacja sportowa Polaków poprzez umożliwienie im włączania się do akcji i wyjeżdżanie kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu. Udział w akcji mogą wziąć organizacje non-profit, podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej, organizacje i instytucje działające na rzecz dobra publicznego oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą, jednak nie nastawione na osiąganie zysku. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach, w okresie maj–wrzesień br.
W pierwszym etapie zgłaszane są inicjatywy społeczne, których tematyka musi być zgodna z celami statutowymi Fundacji LOTTO. Drugi etap to rywalizacja właściwa (czerwiec-wrzesień br.), czyli pokonywanie kilometrów na rowerach, na rzecz wybranych inicjatyw. Wygrywa organizacja, która zbierze na swoim koncie najwięcej kilometrów.
Aplikacja do pobrania na:
odLOTTOwa jazda