Zbierają naklejki dla chorych dzieci

1748

– Chcemy uprzyjemnić im ten czas, który chyba dla żadnego dziecka nie jest miły – podkreśla lubinianka Dagmara Kopeć, która wraz z koleżanką Darią Moździerz zainicjowała akcję zbiórki naklejek na maskotki z Gangu Swojaków z Biedronki. Zebrane w ten sposób zabawki kobiety chcą przekazać małym pacjentom z oddziału pediatrycznego tutejszego szpitala.

Lubinianki tłumaczą, że zaczerpnęły pomysł ze stolicy. Tam po raz czwarty maskotki dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka zbiera Anna Ojer, inicjatorka wielu akcji społecznych, szczególnie zaangażowana w pomoc dla rodziców dzieci hospitalizowanych w tej placówce.

– Wiemy, że taki prezent dla małego pacjenta zawsze wywołuje uśmiech na jego buzi, stąd pomyślałyśmy o naszych dzieciach, leczonych tutaj w Lubinie – przyznają zgodnie organizatorki.

W akcję zaangażowały się też dwa lubińskie przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 1 oraz Planeta Zdrowia. W tym pierwszym akcja organizowana jest wewnętrznie – naklejki zbierane są tylko wśród uczęszczających tam dzieci i ich rodziców, natomiast do obu placówek Planety Zdrowia – przy ulicy Kruczej i przy Wyszyńskiego – naklejki może przynosić każdy, kto chce wesprzeć akcję.

Naklejki będą zbierane do końca listopada. Później organizatorzy wymienią je na maskotki, którymi obdarują małych pacjentów szpitala.