Zaznacz niebezpieczny punkt na mapie

660

Mieszkańcy powiatu lubińskiego coraz chętniej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszają w ten sposób zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjanci zachęcają jednak, by w czasie wakacji na mapie zaznaczać niebezpieczne miejsca, które wzbudzą nasze podejrzenia.

– W trwającym okresie wakacyjnym możemy korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w przypadku, gdy cokolwiek wzbudzi nasze podejrzenie. Będąc nad wodą, jeśli zauważymy że jakieś miejsce jest niebezpieczne, np. może rodzić ryzyko urazów lub nawet utonięć – zaznaczmy taki punkt na Mapie. Policjanci z jednostki podległego terenu sprawdzą każde zgłoszenie i w przypadku jego potwierdzenia, wdrożą działania by wyeliminować zagrożenie – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszać można również inne sprawy, takie jak:

– dzikie kąpieliska;

– spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym;

– wypalanie traw;

– wałęsające się niebezpieczne psy;

– miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją;

– akty wandalizmu;

– niszczenie zieleni i wiele innych.

Zgłoszenia przekazywane od mieszkańców wpływają na poprawę bezpieczeństwa w danym regionie, a policjantom pozwalają na diagnozowanie problemów i eliminowanie zagrożeń.

Dzięki Krajowej Mapie każda osoba może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Zgłoszenie zajmuje mniej niż minutę. Można również zamieścić dodatkowy opis, dodać zdjęcie lub film.

Policjanci przypominają jednak, że w przypadku pilnej interwencji, należy dzwonić pod numer 112, gdyż Krajowa Mapa służy do zgłaszania uciążliwych, powtarzających się przypadków naruszenia przepisów.

– Pamiętajmy, że każde naniesienie zagrożenia na mapie będzie przez policjant weryfikowane i sprawdzane. Dlatego też prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji – przypomina rzecznik prasowy lubińskiej policji.

Źródło: lubińska policja


POWIĄZANE ARTYKUŁY