Zawodnicy Top Tenis nie do zatrzymania

269

W ostatnim czasie tenisiści ziemni klubu Top Tenis Lubin święcą sukcesy w różnych miastach w Polsce. Podopieczni Damiana Jeżaka zdobywali laury podczas mistrzostw Dolnego Śląska czy Turniejów Klasyfikacyjnych.

W Sobocie koło Poznania zakończył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny kadetów. W nim, Ada Kluska, dotarła do półfinału zajmując trzecie miejsce. W pierwszej rundzie spotkałam się z Tosią Helińską (Promasters Szczecin) 6:4,6:3. Następnie z Emmą Palus (KKT Wrocław) 6:0,6:0 i Leną Jednacz (KT Warszawianka) 6:2,6:0. W półfinale musiała uznać wyższość Dunki Laury Brunkel reprezentującej AT Angelique Kerber Puszczykowo 2:6,6:7(1). – Dziękuje za przygotowanie do turnieju moim trenerom – Damianowi Jeżakowi i Oleksandr Zhyla. W deblu w parze z Roksaną Kokochą przegrałyśmy w 1 rundzie po supertiebreku 10:12 – podkreśla ma swoim profilu facebook zawodniczka.

W tym czasie gratulacje i pamiątkową tabliczkę z rąk starosty powiatu lubińskiego Adama Myrdy otrzymała Martyna Śrutwa, która przypomnijmy, w kategorii do lat 14 wywalczyła złoty medal podczas mistrzostw Dolnego Śląska.

WTK Skrzatów o Puchar Prezesa MMKT Łęczyca w Pabianicach to turniej, który był niezwykle udany dla Szymona Adamczyka. Lubinianin wygrał rozgrywki deblowe w duecie z Ignacym Pankowskim i okazał się najlepszy w rozgrywkach singlowych.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Kasper Kulpa. Zawodnik Top Tenis Lubin wziął udział w WTK U16 Szczawno Zdrój. Kasper wygrał turniej, w finale pokonując zawodnika z klubu LEO TUKS TRĄBKI MAŁE.