Zatrzymane przez Szczecin

21

Początek meczu nie zapowiadał przegranej Zagłębia. Mimo widocznej przewagi drugoligowej drużyny ze Szczecina, podopieczne Beaty Orzeszki walczyły do końca.

Spotkanie, rzutem z drugiej linii, otworzyła w drugiej minucie Agnieszka Robótka. Osiem minut później lubinianki prowadziły 4:1, jednak po kwadransie szczecinianki doprowadziły do remisu 7:7. Jeszcze przed przerwą przyjezdne wypracowały sobie wyraźną przewagę. Po trzydziestu minutach zespół ze Szczecina prowadził 17:13.

W drugiej połowie przewaga Pogoni była coraz bardziej widoczna. Szczecinianki po wznowieniu gry odskoczyły o kilka bramek od gospodyń i w 38. minucie wypracowały nad miejscowymi 10-bramkową przewagę. Gwoździem do trumny lubinianek była czerwona kartka dla Pauliny Tracz, wystawiona w 40. minucie. Na odrabianie strat było już za późno. Nie pomogła nawet bardzo dobra postawa Julii Walczak, która do bramki trafiała łącznie dziewięć W rezultacie miedziowe zeszły z parkietu pokonane przez Pogoń Baltica Szczecin 26:37.

MKS Zagłębie II Lubin – Pogoń Baltica Szczecin 26:37 (13:17)

Bramki dla Zagłębia: Walczak 9, Rippel 3, Rola 3, Tracz 3, Wilgińska 2, Brenkus 2, Daszkiewicz 1, Łuczkowska 1.