Zapraszają na wieczorne rozmowy rodziców

39

„Wieczorne rozmowy rodziców” to nowa propozycja Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretty Molli w Lubinie. Już w tym tygodniu zorganizowane zostanie pierwsze spotkanie w tym cyklu, tym razem online.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Nowy projekt poradni zaczyna się od bardzo trudnego tematu, jakim są dziecięce uzależnienia. Ich spektrum jest coraz szersze, a wiele z nich wiąże się z wirtualną rzeczywistością, dziś niemożliwą do ominięcia. 

– Zachęcamy do udziału, także do przekazywania dalej tej informacji, ponieważ widzimy, że problem uzależnień staje się coraz powszechniejszy u coraz młodszych osób – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor poradni. – Choć, jak wszyscy, podlegamy ograniczeniom związanym z epidemią, wierzymy, że także w Internecie, nie tylko stacjonarnie możemy stworzyć dobrą, pełną życzliwości i wsparcia przestrzeń do rozmów, rozwiewania wątpliwości, ale także zdobywania wiedzy, co jest szczególnie potrzebne rodzicom – dodaje.

Rozmowę poprowadzi Magdalena Saniewska, terapeuta uzależnień i współuzależnień, która spotka się z rodzicami na platformie Teams 9 kwietnia o godz. 18.30 i 20.00.

Organizatorzy podkreślają, że liczba wirtualnych miejsc jest ograniczona. Chęć udziału trzeba zgłaszać na adres e-mail poradniajbm@diecezja.legnica.pl. W odpowiedzi przyjdzie link do spotkania. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.