Zapraszają do Grodu Słowiańskiego. Dziś ostatni dzień

1034

Dziś ostatni dzień, w którym można skorzystać z licznych atrakcji Grodu Słowiańskiego w parku Leśnym w Lubinie. Do godz. 18 będą się tam odbywać warsztaty, gry i zabawy, a także pokazy starego rzemiosła. Wszystko to w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. 

Europejskie Dni Dziedzictwa to największa inicjatywa o charakterze edukacyjno-społecznym w Europie, której korzenie sięgają roku 1985. W Polsce realizowane są już od trzech dekad, a w Lubinie od 2020 roku.

W tym roku w ramach tego wydarzenia Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza wszystkich do Grodu Słowiańskiego, który tradycyjnie stanął na terenie parku Leśnego. Pierwsze zajęcia dla wszystkich odbyły się w zeszły weekend. W tę sobotę i niedzielę odbywają się kolejne. 

W grodzie można wziąć udział w warsztatach i pokazach: tkactwa, zabawkarstwa, bartnictwa, garncarstwa, wikliniarstwa, zielarstwa, tokarstwa, rzeźbiarstwa, farbiarstwa, ciesielstwa i jubilerstwa historycznego. Więcej na poniższym plakacie.

Przypomnijmy, że tym razem na wejściu do grodu będzie ustawiona kasa, gdzie będzie można zakupić żeton (2 zł). Uprawnia on do wzięcia udziału w jednych warsztatach. Uczestnicy warsztatów prace wykonane podczas zajęć zabierają ze sobą. Pozostała część grodu, czyli gry i zabawy słowiańskie, historyczne gry planszowe, pokazy oraz strefa woja słowiańskiego są bezpłatne.

Gród będzie czynny do godz. 18.

Fot. Muzeum Historyczne w Lubinie


POWIĄZANE ARTYKUŁY