Zanam-Legmet dolnośląskim „Filarem Polskiej Gospodarki”

22

filar.JPGDynamika sprzedaży, ciągły rozwój, tworzenie nowych miejsc pracy, a także przejrzystość działania oraz popularność przedsiębiorstwa wśród mieszkańców regionu to główne kryteria, które analizowało jury konkursu „Filary Polskiej Gospodarki”. Zwycięzcą plebiscytu z rejonu województwa dolnośląskiego została firma Zanam-Legmet z Polkowic.

W tym roku w plebiscycie wzięło udział 425 uczestników. Spośród nich, 17 firm otrzymało tytuł „Filar Polskiej Gospodarki”. Warunkiem koniecznym do uczestnictwa w plebiscycie był roczny obrót na poziomie nie mniejszym niż 100 mln zł. Kandydatów wstępnie wyselekcjonowała międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Dun and Bradstreet, jednak decyzja należała również do przedstawicieli lokalnych władz, mediów i mieszkańców regionu, w którym działa przedsiębiorstwo. Na wybrane firmy można było  zagłosować za pomocą internetu, jak też wysyłając sms-y. Wśród przedsiębiorstw z Dolnego Śląska, najwięcej głosów otrzymała firma Zanam-Legmet .

– To dla nas wielki zaszczyt znaleźć się w tak prestiżowym gronie największych i najlepszych przedsiębiorstw w kraju – mówi Andrzej Rewak, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Fabryki Maszyn Zanam-Legmet. – Jednak najbardziej cieszy nas coraz większe uznanie mieszkańców regionu, w którym działamy. Świadczy bowiem o tym, że starania, jakie wkładamy w  rozwój spółki, przynoszą wymierne korzyści nie tylko jej samej, ale również otoczeniu, w którym ona funkcjonuje. Od lat dbamy nie tylko o własne zyski, ale również chętnie wspieramy inicjatywy samorządowe w zakresie infrastruktury oraz ochrony środowiska, a także imprezy kulturalne i sportowe. Bardzo się cieszymy, że zostało to dostrzeżone.

Ranking został przygotowany wspólnie przez „Puls Biznesu” i międzynarodową wywiadownię gospodarczą Dun and Bradstreet.  Patronat honorowy nad tegorocznym przedsięwzięciem objął Wiceminister Gospodarki, Adam Szejnfeld.

Warto dodać, że firma, która otrzymuje miano „Filaru Polskiej Gospodarki” musi spełniać określone kryteria. Wśród nich wskazać można m.in. odgrywanie istotnej roli w swoim regionie, bycie swoistym kołem napędowym gospodarki w swoim województwie, kreowanie miejsc pracy czy wspieranie inicjatyw samorządowych z zakresie infrastruktury albo lokalnych inicjatyw kulturalnych, sportowych i charytatywnych.

MS


POWIĄZANE ARTYKUŁY