Zamkną przejazd kolejowy i drogę

7195

Uwaga kierowcy, od czwartku 26 września, zamknięty zostanie przejazd kolejowy znajdujący się na drodze relacji Lubin – Rudna.

Przejazd kolejowy zostanie zamknięty w związku z trwającym remontem linii kolejowej nr 289 na odcinku z Lubina do Rudnej Gwizdanów.

– Roboty prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu drogi (droga powiatowa łącząca Lubin z Rudną) i skierowaniu pojazdów na trasę objazdu. Ruch pieszy przez przejazd będzie utrzymany. Planowany termin zakończenia robót i otwarcia drogi to 10 października – informuje wykonawca remontu.

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego dla ruchu samochodowego wyznaczone zostaną objazdy. Szczegóły na mapce poniżej.

Dzień przed zamknięciem wspomnianego przejazdu, czyli 25 września, zakończą się prace na przejeździe kolejowym w Rynarcicach, gdzie obecnie wprowadzony jest ruch wahadłowy.

Przypomnijmy, że remont trasy kolejowej nr 289 z Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanowa ruszył na początku ubiegłego roku. To największa obecnie prowadzona inwestycja kolejowa na Dolnym Śląsku. Na 10 stacjach i przystankach poprawi się standard obsługi pasażerów. Odnowione perony zapewnią wygodny dostęp do pociągów. Ważnym efektem będzie poprawa stanu technicznego linii, umożliwiająca ruch pociągów z prędkością do 120 km/godz., a towarowych do 80 km/h. Dzięki inwestycji PLK powstanie możliwość uruchomienia dogodnych połączeń pasażerskich pomiędzy głównymi ośrodkami Zagłębia Miedziowego: Legnicą, Lubinem i Głogowem.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 243 mln zł brutto, z czego ponad 122 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.