Zamaskowani radni decydowali dziś o oświacie

2108

Po dłuższej przerwie dziś na sesji spotkali się radni powiatu lubińskiego. Były to dość nietypowe obrady, bo w reżimie sanitarnym. Do harmonogramu posiedzenia dodano w ostatniej chwili między innymi uchwałę obniżającą pensję starosty.

Dezynfekcja rąk, mierzenie temperatury, maseczki i rękawiczki – czekały przed wejściem na salę obrad na powiatowych radnych. Wszystko przez stan epidemii, jaki mamy obecnie w kraju. Ze względu na koronawirusa obrady zostały przeniesione do sali kameralnej w Centrum Kultury Muza. Wcześniej, we wtorek, odbyła się tu także sesja rady miejskiej. Sala jest na tyle duża, że każdy mógł usiąść zachowując odpowiednie odległości między sobą.

Porządek obrad był dziś bardzo bogaty – miał aż 30 punktów. Radni przyjęli między innymi roczne sprawozdania z działalności komendantów policji oraz straży pożarnej. Zajmowano się również uporządkowaniem spraw oświatowych. Potwierdzono, to co uzgodniono już na jednej z wcześniejszych sesji, czyli przeniesienie III Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół nr 1 do Zespołu Szkół nr 2.

Radni decydowali też o wysokości pensji starosty Adama Myrdy, który z powodu trudnej sytuacji powiatu lubińskiego spowodowanej koronawirusem, zaproponował obniżenie swojej wypłaty. 13 radnych było za, 10 wstrzymało się od głosu, co oznacza, że starosta będzie od tej pory otrzymywał o 1,3 tys. zł mniej.

Dzisiejsze obrady rady można obejrzeć w internecie: https://www.youtube.com/watch?v=pR0NGZiH-Ag

Fot. BM