Zakończyły rundę zwycięstwem

58

W ramach 7. kolejki II ligi kobiet w piłce ręcznej, MKS Zagłębie II Lubin prowadzone pod wodzą Anny Siekaniec zmierzyło się z MKS Finepharm II Jelenią Górą. Na mecz w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubinie, rywalki przyjechały w łącznej liczbie siedmiu zawodniczek. Kadra lubinianek wynosiła szesnaście dziewcząt.

Liczba jeleniogórzanek, które przyjechały na spotkanie z Zagłębiem, świadczyła o tym, że albo są bardzo pewne siebie, albo tylko tyle odważyło się stanąć twarzą w twarz z podopiecznymi Anny Siekaniec. Jak się okazało, jeleniogórzanki do słabych nie należały. Udowodniły to w każdym elemencie gry.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła Agnieszka Robótka. Zagłębie wygrywało 1:0. W 5. minucie pojedynku, grająca z numerem 11, Karolina Brenkus rzuciła drugą bramkę dla gospodyń. Kolejne punkty zdobyła Amanda Łuczkowska (3:2, 4:4). Po kwadransie gry, miedziowe wygrywały 5:4. Mecz był bardzo zacięty i oba zespoły broniły swojego pola karnego jak lwice. Dodatkowo na medal spisywały się bramkarki, Pola Lisowicz i Marcela Nowakowska w Zagłębiu, a w zespole gości, Alicja Kopczyńska. Do przerwy lubinianki prowadziły jedną bramką, 11:10.

Na początku drugiej odsłony meczu, pierwsze bramkę zdobyły jeleniogórzanki. Do 40. minuty spotkania, miedziowe prowadziły 14:11. Rywalki co chwilę dawały o sobie znać i skutecznie goniły wynik. Najbardziej bramce Zagłębia zagrażały, Monika Hofmańska, Natalia Demuth i Magda Hram. Choć śmiało można powiedzieć, że każda z rywalem potrafiła celnie rzucać. W 50. minucie spotkania, Zagłębie prowadziło 17:15. Chwilę później wspaniałym refleksem wykazała się lubińska bramkarka, Pola Lisowicz, która obroniła rzut karny w wykonaniu Natalii Demuth.

Najbardziej nerwowe było ostatnie pięć minut spotkania. W 58. minucie pojedynku, Finepharm doprowadził do jednobramkowej różnicy goli. Zagłębie wygrywało 20:19 i remis wisiał na włosku. Lubinianki zachowały jednak zimną krew i zdobyły dwie bramki. Tym samym pokonały w ostatnim meczu rundy MKS Finepharm II Jelenią Górę 22:19. – Na pewno łatwo nie było. Obrona nam nieco uciekała, ale z meczu na mecz to właśnie ten element staramy się szczególnie poprawiać. Uczymy się na własnych błędach – mówiła Agnieszka Robótka, MKS Zagłębie II Lubin.

Kadra Zagłębia II Lubin: Pola Lisowicz, Marcela Nowakowska, Nicole Wilczyńska, Magdalena Rola, Paulina Rippel, Dominika Daszkiewicz, Paulina Piotrowska, Agnieszka Robótka, Julia Walczak, Dominika Szymczyk, Amanda Łuczkowska, Karolina Brenkus, Beata Struta, Katarzyna Rosiak, Aleksandra Tokarek, Marta Dobrołowicz.

Kadra MKS Finepharm II Jelenia Góra: Alicja Kopczyńska, Natalia Lis, Monika Hofmańska, Natalia Demuth, Magdalena Hofmańska, Joanna Kosmala, Magda Hram.