Zakończenie roku harcerskiego

297
W Parku Leśnym lubińskie zuchy i harcerze zorganizowali mały obóz, aby uroczyście zakończyć rok harcerski 2023/2024. Był to czas pełen integracji, nauki, przygód i wspomnień.
 
 
Harcerze, wykorzystując swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, terenoznawstwa i nawigacji, mogli w praktyce zastosować wiedzę zdobywaną przez ostatni rok, wcielając się w członków Światowego Instytutu Badań Lotniczych.
– Nasze zuchy przeniosły się natomiast do bajkowego świata, gdzie miały za zadanie odnaleźć zaginione postaci z bajek. Poszukiwania Tygryska były pełne emocji i kreatywnych zadań, co sprawiło, że dzieci bawiły się wyśmienicie – mówi hm. Karolina Cych, komendantka Hufca ZHP Lubin.
 
Podczas całego wydarzenia nie mogło zabraknąć tradycyjnych śpiewanek. Wspólne śpiewanie harcerskich piosenek tworzyło niezapomnianą atmosferę. Kulminacją dnia było ognisko harcerskie, podczas którego harcerze i zuchy wspominali miniony rok.
 
 
Na zakończenie odbył się uroczysty apel, podczas którego podsumowano cały rok harcerski i wyłoniono zwycięzców całorocznego współzawodnictwa. Tytuł WZOROWEJ JEDNOSTKI w roku szkolnym 2023/2024 otrzymały jednostki, które zajęły podium:
  • I miejsce: 1 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Per Aspera ad Astra” (działająca przy SP 5 w Lubinie)
  • II miejsce: 11 Drużyna Harcerska „Luna” (działająca przy SP im. Jana Pawła II w Rudnej)
  • III miejsce: 12 Drużyna Harcerska „Orion” (działająca przy SP 9 w Lubinie)
Już niedługo zaczynają się wakacje, a zuchy i harcerze będą mieli okazję uczestniczyć w obozach harcerskich. – W tym roku wybieramy się na Bazę Obozową w Wygnańczycach oraz do Pogorzelicy i Marianówki koło Bystrzycy Kłodzkiej. Czeka nas mnóstwo przygód i niezapomnianych chwil – dodaje komendantka. 
 
Zakończenie Roku Harcerskiego było pełne radości, wspólnoty i harcerskiego ducha. Teraz, pełni nowych pomysłów i zapału, harcerze z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania. Do zobaczenia na szlaku!
 

Fot. ZHP Lubin


POWIĄZANE ARTYKUŁY