Zagrają w finale

82

Cztery zawodniczki MKS Zagłębie Lubin zagrają w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Karpaczu. Mowa o Katarzynie Drzemickiej, Karolinie Gawron, Wiktorii Jaroniewskiej oraz Oliwii Sośnickiej.

jun

Kadra Dolnośląska Juniorek  w piłce ręcznej prowadzona przez lubiniankę Annę Siekaniec zajęła II miejsce w półfinałowym turnieju w Kroczycach premiowane awansem do finału .

Podczas turnieju półfinałowego w Kroczycach Dolnoślązaczki pokonały kadrę województwa opolskiego 33 : 13 oraz kadrę województwa łódzkiego 28 : 12.  Pierwsze miejsce i awans do finału wywalczył zespół Śląska, który po bardzo emocjonującym meczu pokonał kadrowiczki z Dolnego Śląska tylko jedną bramką 25 : 26.

Drużyna Dolnego Śląska zagrała bardzo dobre zawody, a pytana o występy zawodniczek Zagłębia, trener Anna Siekaniec odpowiedziała – Zagrały rewelacyjnie!

Wiktoria Jaroniewska w trzech meczach zdobyła 17 bramek, a Oliwia Sośnicka 13 bramek. Trochę mniej skuteczna niż zwykle była Karolina Gawron – zdobywczyni 3 bramek. Nasza bramkarka Katarzyna Drzemicka zanotowała 43 % skuteczność obrony rzutów.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt odbędzie się w dniach 18-23 lipca w Karpaczu i zagra w nim osiem drużyn.