Zagrają w ćwierćfinale MP

22

Szczypiorniści Jarosława Hipnera i Artura Hucała pojechali na drugi mecz finałowy baraży Dolnośląskiej Ligi Juniorów z czteropunktową zaliczką. Miedziowi co prawda przegrali w Bystrzycy Kłodzkiej 35:36, ale zwycięstwo na własnym parkiecie zapewniło Juniorom Młodszym pewny awans do fazy ćwierćfinałowej Mistrzostw Polski.

Barażowy rewanż z BT Krokus Bystrzycą Kłodzką odbył się dzień po meczu na hali przy ul. Legnickiej w Lubinie. Na własnym terenie miedziowi wygrali z Krokusem 38:34. Do Bystrzycy jechali więc z dobrą zaliczką, choć jak twierdzą szkoleniowcy mogli zwyciężyć nieco wyżej. Rewanż odbył się dnia następnego, więc nie było zbyt wiele czasu na regenerację sił.

Pierwszą bramkę w pojedynku zdobyli gospodarze. Dla Zagłębia gola na 1:1 rzucił Sebastian Nowakowski. Do 5. minuty pojedynku, to Bystrzyca wiodła prym. MKS odbił się dopiero po kwadransie rywalizacji, kiedy to wygrywał 9:7, a sześć minut później, 14:10. Pierwsza rozgrywka zakończyła się wynikiem 19:17 dla ekipy Jarosława Hipnera.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Bystrzyca zaczęła gonić wynik i w 36. minucie meczy było 21:21. Krokus w pewnym momencie objął prowadzenie jedną bramką, ale Zagłębie szybko odrobiło straty. Jeszcze w 59. minucie spotkania na tablicy wyników było 34:34, ale ostatecznie lepsi na własnym terenie okazali się piłkarze ręczni Bystrzycy wygrywając, 36:35.

Kadra MKS Zagłębia Lubin: Wojciechowski, Krażewski, Drejws (4), Nowakowski (10), Książek (2), Lasak, Kiljański (4), Bach (2), Pedryc (12), Bakalarz, Piróg (1), Piziorek, Bielec.