Zagrają w ćwierćfinale

11

W 6.kolejce finałowych rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych Zagłębie gościło we własnej hali zespół ŚKPR Świdnica. Podopieczni Piotra Obrusiewicza i Artura Hucała pokonali rywali 33:28 (21:11) i zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Od pierwszego gwizdka zawodnicy Miedziowych dyktowali warunki gry. W 6.minucie było już 4:1 dzięki skutecznej grze Głowickiego. Z minuty na minutę lubinianie powiększali swoją przewagę. Już w 13.minucie prowadziliśmy 10:3. Goście próbowali zniwelować straty, jednak dobra gra Plesiaka i Dziubińskiego nie pozwoliła nawet na chwilę doskoczyć do Zagłębia. Do przerwy na tablicy było 21:11. Po kilku minutach drugiej połowy, to goście trafili jako pierwsi. Zagłębie szybko odpowiedziało bramką. W 36.minucie było 22:15. W kolejnych akcjach kibice zgromadzeni na hali oglądali grę „bramka za bramkę”. W 50. minucie na tablicy widniał wynik 28:21. Do końca meczu niewiele się zmieniło, goście momentami odrabiali pojedyncze bramki. Mecz zakończył się wynikiem 33:28.