Zagłębie zwycięża w Szczecinie!

226

Wyjazdowe starcie KGHM Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin rozgrywane w ramach 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się wygraną miedziowych 2:0! Na listę strzelców wpisali się: Kacper Chodyna i Dawid Kurminowski.

Do meczu z Pogonią Szczecin lubinianie przystąpi z jedną zmianą w porównaniu do starcia z Koroną Kielce. W miejsce Mateusza Wdowiaka od pierwszej minuty na placu gry zameldował się Tomasz Pieńko.

Początek meczu należał do gospodarzy. Już w pierwszym kwadransie gry groźne uderzenie oddał Kamil Grosicki, czym zmusił Sokratisa Dioudisa do interwencji. Chwilę później po rzucie rożnym piłkę z linii bramkowej gości wybijał Dawid Kurminowski. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika doszli do głosu w 20. minucie spotkania. Rzut karny po zagraniu ręką Benedikta Zecha na gola zamienił Kacper Chodyna. 10 minut później Pogoń miała wymarzoną szansę na wyrównanie. Po faulu Kacpra Chodyny do rzutu karnego podszedł Kamil Grosicki, ale uderzył zbyt lekko i czytelnie, by zaskoczyć Sokratisa Dioudisa! Na zakończenie pierwszej połowy okazję do podwyższenia wyniku miał Buletsa, ale uderzył nad poprzeczką.

Druga połowa także rozpoczęła się od ataków Pogoni. Najpierw Michał Nalepa ofiarnie blokował strzał Kamila Grosikiego, a w 58. minucie z powietrza uderzył Gamboa, a piłka przeleciała minimalnie obok słupka! W 67. minucie szczęścia poszukał Tomasz Pieńko, ale jego strzał był zbyt lekki, by pokonać Cojocaru. 60 sekund później znów było groźnie pod bramką gospodarzy! Kontrę Miedziowych rozprowadził Munoz, zagrał do Chodyny, ten uderzył z pola karnego, ale ponownie dobrze interweniował golkiper Pogoni. Dobra gra piłkarzy KGHM Zagłębia została udokumentowana na cztery minuty przed końcem spotkania. Rzut wolny z lewej strony boiska na wysokości pola karnego, dośrodkowuje Munoz, niepewnie interweniował Cojocaru, który nastrzelił Dawida Kurminowskiego, a ten zapisał swoje trafienie w trzecim kolejnym meczu! Do końca meczu Pogoń nie zagroziła już defensywie Miedziowych i podopieczni Waldemara Fornalika odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo w Szczecinie!

POGOŃ SZCZECIN – KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 0:2 (0:1)

Bramki: Kacper Chodyna 21 (k), Dawid Kurminowski 86.

Pogoń: 77. Valentin Cojocaru – 8. Fredrik Ulvestad, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 32. Leonárdo Koútris (81, 4. Léo Borges) – 15. Marcel Wędrychowski (59, 73. Adrian Przyborek), 21. João Gamboa (59, 22. Wahan Biczachczjan), 7. Rafał Kurzawa (81, 71. Olaf Korczakowski), 20. Alexander Gorgon (74, 10. Luka Zahovič), 11. Kamil Grosicki – 9. Efthýmis Kouloúris

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata – 7. Kacper Chodyna (86, 13. Mateusz Grzybek), 8. Damian Dąbrowski, 20. Marko Poletanović (86, 6. Tomasz Makowski), 16. Serhij Bułeca (65, 18. Juan Muñoz), 21. Tomasz Pieńko (76, 77. Mateusz Wdowiak) – 90. Dawid Kurminowski

żółte kartki: Malec – Dioúdis

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)