Zagłębie znów górą w derbach!

1398

Zagłębie Lubin w poniedziałkowy wieczór pokonało w meczu derbowym Miedź Legnica 2:1. Bramki dla Zagłębia Lubin zdobywali Kacper Chodyna oraz Jarosław Jach natomiast dla Miedzi trafił Luciano Narsingh.

Spotkanie derbowe jak zwykle elektryzowały społeczności w obu miastach, więc nie mogło zabraknąć także kibiców gości, którzy na Stadion Zagłębia dotarli dedykowanym pociągiem, po czym mieli przemarsz na stadion.

W poprzedniej rundzie to Zagłębie było górą, więc Miedź od początku rzuciła się do ataku i wydawało się, że przejmą kontrolę nad spotkaniem. Po kilku minutach obudzili się gospodarze i zaczęli kontrolować przebieg gry co chwile konstruując nowe akcje, a legniczanie skupili się na kontratakach. Najlepszą okazję dla Zagłębia miał Tomasz Pieńko, który świetnie w polu karnym zrobił sobie miejsce do strzału, jednak jego uderzenie nie zaskoczyło bramkarza gości. Pierwsza połowa była w szybkim tempie, jednak nie widzieliśmy żadnej bramki.

Druga odsłona meczu również w większości była kontrolowana przez Miedziowych i przyniosło to skutek w 52. minucie. Faulowany w polu karnym przez Niewulisa był Dawid Kurminowski. Golkiper legniczan obronił jedenastkę wykonywaną przez Kacpra Chodynę, ale wobec dobitki był już bez szans. W 74. minucie bardzo blisko wyrównania była Miedź, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Aleks Ławniczak. W 80. minucie Zagłębie zdobyło kolejną bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Filip Starzyński, a piłkę z najbliższej odległości do siatki skierował Jarosław Jach. W doliczonym czasie gry nadzieję kibicom Miedzi dał Luciano Narsingh, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i skierował piłkę do siatki.

Dla „Miedziowych” to trzecie zwycięstwo z rzędu w derbowych starciach z Miedzią Legnica. Lubinianie dzięki kolejnej wygranej oddalają się delikatnie od strefy spadkowej.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 27. Bartłomiej Kłudka, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 13. Mateusz Grzybek – 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (74, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (68, 18. Filip Starzyński), 39. Damjan Bohar (75, 7. Saša Živec) – 90. Dawid Kurminowski (82, 15. Martin Doležal).

Miedź: 40. Stéfanos Kapíno – 21. Giánnis Massoúras (83, 16. Dawid Drachal), 25. Nemanja Mijušković, 27. Andrzej Niewulis, 23. Jurich Carolina, 3. Hubert Matynia (57, 19. Dimityr Wełkowski) – 9. Luciano Narsingh, 10. Maxime Dominguez, 14. Kamil Drygas (68, 17. Michael Kostka), 8. Chuca – 7. Ángelo Henríquez (57, 11. Koldo Obieta).