Zagłębie zdecydowanie wygrywa w sparingu

20

Choć ze względu na żałobę narodową nie odbywają się żadne mecze ligowe, to Zagłębie Lubin przerwę w rozgrywkach wykorzystało na rozegranie sparingu. W nim lubinianie wygrali z Lechią Zielona Góra 5:0.

Piłkarze muszą być w stałym reżimie meczowym i treningowym, więc wymuszony okres przerwy wykorzystali na sparing z drugoligową Lechią Zielona Góra. Na Dialog Arenie Zagłębie wygrało wysoko 5:0, a dwa gole zdobył Dawid Plizga, który dopiero co wrócił do gry po kontuzji. Zdobyte przez niego bramki w spotkaniu z zielonogórzanami dobrze wróżą na przyszłość. Pozostałe trafienia zaliczyli Arkadiusz Woźniak, Costa Nhamoinesu oraz Łukasz Hanzel.

Przeciw Lechii nie zagrali m.in. Aleksander Ptak, Michał Stasiak, Martins Ekwueme oraz Mouhamadou Traore, którzy narzekali na drobne kłopoty ze zdrowiem.

Miedziowi nie mieli żadnych problemów z ograniem Lechii. Teraz czeka na nich już tylko maraton meczów ligowych. Początek serii spotkań w sobotę, 24 kwietnia. Wtedy Zagłębie zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Trzy dni później o godzinie 20.45 potyczka derbowa ze Śląskiem Wrocław na Dialog Arenie. Potem jeszcze spotkania z Polonią Bytom (wyjazd), Odrą Wodzisław (dom), Koroną Kielce (dom) i Lechem Poznań (wyjazd). Koniec sezonu 15 maja.

Zagłębie Lubin – Lechia Zielona Góra 5:0 (2:0)

Bramki: Woźniak 7, Nhamoinesu 32, Plizga 86, 88, Hanzel 90

Zagłębie: Bojan Isailović (46. Konrad Forenc) – Przemysław Kocot, Łukasz Jasiński (46. Bartosz Rymaniak), Szymon Kapias, Costa Nhamoinesu – Łukasz Hanzel, Mateusz Bartczak, Fernando Dinis – Wojciech Kędziora, Ilijan Micanski, Arkadiusz Woźniak (46. Dawid Plizga)

Ponadto zagrali: Patryk Bryła, Grzegorz Bartczak, Damian Dąbrowski, Adrian Błąd, Michał Łabędzki