Zagłębie z Pucharem!

489

Poznaliśmy zwycięzców Pucharu Polski w Podokręgu Legnica. Po trofeum sięgnęły rezerwy Zagłębia Lubin, które w finale rozbiły Kuźnię Jawor. Miedziowi rozgromili rywali aż 12:0. Spotkanie odbyło się na stadionie w Chojnowie i było transmitowane w TV Regionalna.pl.

Miedziowi pokonali czwartoligowca aż 12:0, strzelając po sześć bramek z każdej z połów. Zagłębie było faworytem spotkania i z tej roli wywiązało się znakomicie. Lubinianie zagrali znakomite zawody i byli lepsi od swoich rywali w każdym elemencie gry. Miedziowi stwarzali spore zagrożenie pod bramką rywali szczególnie po stałych fragmentach. Już po kwadransie podopieczni Adama Buczka prowadzili 2:0, ale nie zamierzali zwalniać tempa. Jeszcze przed przerwą Miedziowi dołożyli cztery bramki i prowadzili 6:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Zagłębie było częściej przy piłce i kreowało kolejne akcje ofensywne. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Lubinianie szybko rozwiązali worek z bramkami również w drugiej połowie, w której również pokonali bramkarza rywali sześciokrotnie.

Dla Kuźni, która przed finałem miała swoje problemy, starcie z wyżej notowanym rywalem było przede wszystkim nauką. Pomimo bardzo wysokiej porażki, ambicji i woli walki 4-ligowcowi odmówić nie można.

Na wysokości zadania stanęli organizatorzy. Finałowe spotkanie było wielkim świętem piłki nożnej w naszym regionie.

Rezerwy Zagłębia awansowały do dalszych gier, gdzie zameldowały się również: Polonia Świdnica, Apis Jędrzychowice i Ślęza Wrocław.

Finał PP: Kuźnia Jawor – Zagłębie II Lubin 0:12 (0:6)
Bramki: Lepczyński 5′, 15′, Czuban 27′, 39′, 49′, 50′, Dudziński 44′, 66′, Samobójcza 45′, Siga 60′, Kłudka 71′, Mach 85′
Kuźnia: Gracjan Perełka (Adrian Nkwamu 20′) – Przemysław Wiśniewski, Kamil Dunaj, Bartłomiej Pastuła, Sylwester Dworakowski, Przemysław Piec, Bartłomiej Gwiździał, Bartosz Karbowiak (Marcin Tymofiejczyk 58′), Marcin Bagiński, Seweryn Suchecki (Marcel Olanin 50′), Alan Żądło (Patryk Mysłowski 55′)
Zagłębie II: Alexander Steffen – Adam Borkowski (Adrian Bukowski 56′), Jakub Rogalski (Jakub Siga 46′), Kacper Lepczyński, Dawid Hanc, Mateusz Kizyma, Bartosz Zynek, Daniel Dudziński, Błażej Czuban (Sebastian Mach 56′), Dominik Więcek (Bartłomiej Kłudka 56′), Kacper Laskowski (Patryk Kusztal 46′)
Sędziowie: Marcin Nawracaj (jako główny) oraz Jakub Krzysiek i Jakub Dziedzic (asystenci) – Delegatura Lubin