Zagłębie wygrało z Polonią Bytom 2:0

14

Zagłębie Lubin pokonało Polonię Bytom 2:0. Obie bramki strzelił Szymon Pawłowski. Pierwsza połowa była bardzo słaba, druga już trochę lepsza. Zagłębie było jednak ekipą lepszą i zasłużenie wygrało.

Pierwszy kwadrans meczu to optyczna przewaga Zagłębia, ale ataki lubinian są niemrawe. Nie było na razie dogodnej okazji na zdobycie gola. Polonia czyha na kontry..
W 29 minucie pierwszy groźniejszy strzał lubinian. Traore z 16 metrów uderzył jednak nad bramką.
W 35 minucie uderzenie z rzutu wolnego Kobylika, ale wprost w ręce Isailovica.
W 59 minucie Wilczek groźnie uderza z lewej strony pola karnego. Bardzo dobrze broni jednak Juszczyk.
W 62 minucie uderzenie Abwo z dystansu. Broni bramkarz bytomian.
W 64 minucie po podaniu Barcika z 16 metrów uderza Radzewicz i trafia w poprzeczkę. Polonia była blisko strzelenia gola.
W 79 minucie strzał z dystansu Pawłowskiego. Broni bramkarz.
W 85 minucie Pawłowski zdobywa gola dla Zagłębia! Fatalny błąd bramkarza Juszczyka, którzy przepuścił bardzo lekki, łatwy strzał pomocnika lubinian.
W doliczonym czasie gry Pawłowski podwyższa wynik spotkania na 2:0. Uderza z lewej strony w długi róg bramki Juszczyka.

Zagłębie Lubin – Polonia Bytom 2:0 (0:0)

Bramki: Pawłowski 85, 90.
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).
Żółte kartki: Hricko, Telichowski, Killar, Radzewicz.
Widzów: 5216.

Zagłębie: Isailovic – Rymaniak, Horvath, Stasiak, Costa – Hanzel, Dąbrowski, Abwo – Plizga (46 wilczek), Pawłowski, Traore (73 Rakels).

Polonia: Juszczyk – Hricko (65 Chomiuk), Hanek, Telichowski, Killar – Tymiński, Kobylik, Barcik, Bażik (60 Jarecki), Radzewicz – Trytko (80 Wojsyk).