Zagłębie wygrało w Chorzowie

824

W 19. serii PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wygrały na wyjeździe z Ruchem Chorzów 31:27 (14:12).

Lubinianki się nie zatrzymują i kompletują zwycięstwa w 2021 roku. Tym razem padło na chorzowski Ruch, który plasuje się na ostatnim miejscu ligowych rozgrywek. Niebieskie, pomimo iż nie były faworytkami nie poddały się bez walki. Spotkanie rozgrywane było pod dyktando Zagłębia, jednak Ruch nie pozwolił odskoczyć liderkom PGNiG Superligi Kobiet.

Po raz kolejny prym w drużynie Miedziowych wiodła Patrycja Świerżewska, najskuteczniejsza zawodniczka spotkania zdobyła aż dziewięć bramek. Skutecznie zagrała także inna rozgrywająca Patrycja Matieli oraz skrzydłowa Adrianna Górna.

– Mecz na początku nie układał się tak jak chciałyśmy. W obronie było trochę dziur, a to co wybroniłyśmy nie zawsze zamieniałyśmy na bramki. Dlatego po pierwszej połowie na tablicy widniał wyniki 14-12. Po przerwie nasze rzuty były skuteczniejsze przez co mogłyśmy odskoczyć na 4-5 bramkowe prowadzenie i już bez większych nerwów zakończyć mecz wygraną. Cieszymy się z kolejnych zdobytych trzech punktów – podsumowała Adriana Kurdzielewicz.

KPR Ruch Chorzów – MKS Zagłębie Lubin 27:31 (12:14)

Ruch: Chojnacka – Jasinowska 5, Wilczek 5, Lipok 5, Sójka 4, Kolonko 3, Jaroszewska 2, Stokowiec 2, Polańska 1, Waloń, Nimsz, Grycczewska, Grabińska, Kiel, Bednarek.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Świerżewska 9, Górna 6, Matieli 5, Zawistowska 3, Kochaniak 3, Grzyb 3, Drabik 1, Stanisławczyk 1, Kurdzielewicz, Galińska, Milojević, Noga, Hartman.