Zagłębie wygrało w Bełchatowie 3:1!

18

Zwycięski marsz Zagłębia Lubin wciąż trwa. Miedziowi zwyciężyli na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 3:1. Gole dla Zagłębia zdobyli Mouhamadou Traore, Wojciech Kędziora i Ilijan Micanski. Dla rywali trafił Grzegorz Kuświk.

W 8 minucie po dośrodkowaniu Małkowskiego Zakrzewski uderzył głową tuż obok bramki.
W 11 minucie Kędziora po podaniu Traore zdobywa bramkę. Sędzia liniowy wskazuje jednak pozycję spaloną. Spalonego jednak raczej nie było. Mogło być 1:0.
W 20 minucie gola dla Zagłębia. Costa z lewej strony dośrodkowanie piłka przeszła pod nogami obrońców. Błąd również bramkarza bełchatowian Łukasza Sapeli i Mouhamdou Traore wykorzystuje błędy gospodarzy i strzela bramkę. 1:0 dla Zagłębia!
W 23 minucie mogła paść piękna bramka dla GKS-u. Wróbel dośrodkował do Zakrzewskiego, a ten tyłem do bramki tzw. piętką zmienił tor lotu piłki i ta minęła o centymetry słupek bramki Ptaka.
Na boisku niewiele się dzieje. Przez większość czasu piłka znajduje się w środku boiska. A jak któraś z drużyn próbuje atakować, to dochodzi maksymalnie do 16 metra.
Strzały oddawana przez zawodników obydwu drużyn nie przynoszą skutku. Są za słabe.

W 50 minucie strzał Wróbla z narożnika pola karnego prosto w ręce Aleksandra Ptaka.
W 55 minucie dużo szczęścia graczy Zagłębia. Po strzale z dystansu Patryka Rachwała piłka odbiła się od Dawida Nowaka i trafiła w słupek.
W 59 minucie Mateusz Bartczak podaje do Micanskiego, który będąc w polu karnym wystawia piłkę nadbiegającemu Wojciechowi Kędziorze, a ten strzela gola. 2:0 dla Zagłębia!
W 65 minucie Micanski strzela trzeciego gola dla Zagłębia. Piękne uderzenie zza pola karnego. Bułgar strzelił naprawdę ładną bramkę. 3:0 dla Zagłębia!
W 71 minucie gol dla gospodarzy. Ptaka pokonuje Grzegorz Kuświk, który wykorzystje podanie Nowaka. Kuświk w polu karnym uderza w długi róg bramki Ptaka.
W 80 minucie Tomasz Wróbel uderzał z dystansu, ale bez problemu piłkę łapie Ptak
W 91 minucie Kuświk podał piłkę płasko wzdłuż bramki do Cetnarskiego. Zawodnik z dwóch metrów trafia w Ptaka, a potem przy dobitce futbolówka odbija się od Reiny. Niesamowita okazja dla GKS-u, ale świetne zachowanie bramkarza i obrońcy Zagłębia. Najlepsza okazja meczu dla GKS-u (poza golem).

Zagłębie gra nadpsodziewanie dobrze. Tego przed wiosną mało kto się spodziewał. Czwarte zwycięstwo z rzędu miedziowych.

GKS Bełchatów – Zagłębie Lubin 1:3 (0:1)

Bramki: Kuświk 71 – Traore 20, Kędziora 59, Micanski 65
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)
Źółte kartki: Gol – M. Bartczak

GKS: Sapela – Szyndrowski, Lacic, Pietrasiak, Popek – Wróbel, Gol (69 Cetnarski), Rachwał (63 Poźniak), Małkowski (61 Kuświk) – Nowak, Zakrzewski.

Zagłębie: Ptak – G. Bartczak, Stasiak, Reina, Costa – Hanzel, M. Bartczak, Ekwueme (56 Dinis) – Micanski (90 Błąd), Traore, Kędziora.