Zagłębie wraca do żywych!

685

W meczu czwartej kolejki rundy spadkowej PGNiG Superligi Mężczyzn piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zmierzyli się z Sandra Spa Pogonią Szczecin. Lubinianie, którzy do tej pory byli bez punktów wygrali dziś 26:23 (12:12)!

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Lubinianie częściej byli na prowadzeniu, jednak nie potrafili uzyskać wyraźniejszej przewagi. Zawodnicy Pogoni wiedzieli, że utrata kilku bramek z rzędu może ich drogo kosztować i trzymali dystans do gospodarzy. Zagłębie w końcówce pierwszej połowy wygrywało 11:9, ale ostatnie minuty należały do gości i do przerwy mieliśmy remis.

W drugiej połowie oglądaliśmy podobny obraz. Lubinianie byli na prowadzeniu, jednak nie było one na tyle wysokie, aby kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Przewaga Zagłębia wynosiła 1-2 bramki.

-Mecz z Pogonią Szczecin był dla nas bardzo ważny i musieliśmy zdobyć trzy punkty. Wyszliśmy bardzo zmotywowani i nie pozwoliliśmy wyjść przeciwnikowi na prowadzenie. Pierwsze mecze w rundzie spadkowej nie poszły po naszej myśli, dlatego cieszy nas to zwycięstwo. Myślę, że dzisiejszy mecz pokazał jaką stajemy się drużyną, w której każdy wspiera drugiego i motywuje do dalszej walki w ciężkich momentach – mówił po meczu Paweł Dudkowski, rozgrywający Zagłębia Lubin.

MVP meczu: Paweł Dudkowski (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:23 (12:12)

Zagłębie: Małecki , Skrzyniarz – Borowczyk, Stankiewicz 2, Dudkowski 8, Gębala 1, Jaszka , Moryń 5, Mrozowicz , Bondzior 6, Pawlaczyk , Kużdeba 1, Sroczyk 3, Dawydzik , Pietruszko.

Sandra Spa Pogoń: Gawryś, Zapora  – Wąsowski, Horiha 3, Krupa 4, Bosy 2, Biernacki 7, Jońca, Jedziniak, Krysiak , Matuszak, Rybski 2, Zaremba 4, Fedeńczak 1.