Zagłębie w półfinale!

14

Tylko dwa mecze wystarczyły piłkarkom ręcznym Interferii Zagłębia Lubin do awansu do półfinału paly-off! W drugim meczu ćwierćfinałowym lubinianki wygrały na wyjeździe ze Starem Elbląg 32:26 (14:14). Pierwsze spotkanie, rozegrane w Lubinie, wygrały również podopieczne Bożeny Karkut.

Zawodniczki Zagłębia, tak jak zapowiadały, nie powtórzyły błędów z meczu w Elblągu w rundzie zasadniczej. Od początku lubinianki narzuciły swój styl gry, choć ambitnie walczący Start nie pozwolił na wypracowanie wyraźniejszej przewagi. Stąd na tablicy wyników najczęściej widniał remis, a jeśli już któraś z drużyn prowadziła, to różnicą nie większą niż dwa trafienia. W 25. minucie było po 12, a do przerwy również mieliśmy remis 14:14.

Na początku drugiej połowy nieznaczną przewagę osiągnął Start i choć w pierwszych minutach tej części spotkania Zagłębie wyszło na prowadzenie, to elblążanki odrobiły straty i wygrywały 17:16 w 35. minucie i 20:19 niespełna pięć minut później. Na tym jednak opór Startu się zakończył. Kolejne fragmenty spotkania należały już do podopiecznych Bożeny Karkut. W 45. minucie było już 24:21 dla Zagłębia, a z biegiem czasu przewaga lubinianek jeszcze rosła. Bardzo dobry mecz już tradycyjnie rozgrywała Joanna Obrusiewicz, a także Karolina Semeniuk, Monika Gunia i Agnieszka Jochymek. W bramce świetnie spisywała się Monika Maliczkiewicz, z której pokonaniem duże problemy miały miejscowe. Interferie Zagłębie Lubin wygrało w Elblągu różnicą sześciu bramek – 32:26 i awansowało do półfinału Mistrzostw Polski, w którym zmierzy się z Piotrcovią.

EKS Start Elbląg – Interferie Zagłębie Lubin 26:32 (14:14)

Start: Mikszto, Miecznikowska – Dolegało 3, Lisowska 8, Szklarczuk 1, Mihdaliova 4, Knoroz, Stelina 5, Pełka-Fedak 3, Tutaj 2.

Interferie: Czarna, Maliczkiewicz 1 – Ziółkowska 1, Jacek 1, Kordic 3, Jochymek 7, Semeniuk 5, Obrusiewicz 6, Gunia 6, Jakubowska, Olszewska 2.