Zagłębie razy trzy i Lwy!

102

Aż trzy mistrzowskie tytuły padły łupem Zagłębia Lubin podczas Mistrzostw Polski Masters! Złoto zdobywały miedziowe drużyny w kategorii kobiet +33 oraz mężczyzn +35 i +45. W kategorii +50 zwyciężyła drużyna Lwy Jasia Łaziska Górne. Dziś w hali Regionalnego Centrum Sportowego odbyła się runda finałowa turnieju.

Lubinianki rozpoczęły dzisiejszy dzień zmagań od pewnej wygranej z Pogonią Szczecin. Zagłębie wygrało 11:5 i zameldowało się wielkim finale. W drugim meczu półfinałowym emocje były dużo większe. Victoria Team dopiero po serii rzutów karnych pokonała Zgodę Ruda Śląska. W wielkim finale miedziowe pokonały rywalki 11:7 – Gratuluję drużynie Zagłębia. Dziś dziewczyny okazały się dużo lepsze. My cieszymy się ze srebrnego medalu i możliwości grania na tej wspaniałej hali. Przed nami kolejny wielki turniej, tym razem mistrzostwa Europy w Porto – mówiła po meczu finałowym Inna Krzysztoszek z Victoria Team. Trzecie miejsce w tej kategorii przypadło drużynie ze Szczecina.

Rywalizacja mężczyzn była równie emocjonująca. Już w pierwszy dzień w kategorii +45 miedziowi zajęli pierwsze miejsce. Wyróżnienia indywidualne trafiły do dwóch lubińskich zawodników: Mariusz Kwiatkowski został najlepszym bramkarzem turnieju a Rafał Walczak Królem Strzelców. W kategorii +50 triumfowała drużyna Lwy Jasia Łaziska Górne, pokonując w finale Warszawę Masters. Było to jedyna kategoria, w której swojej drużyny nie miało Zagłębie Lubin.

W najbardziej prestiżowej kategorii mężczyzn +35 mistrzostwo Polski zdobyło Zagłębie Lubin. Mecz z Warszawianką był bez wątpienia ozdobą drugiego dnia turnieju. Lubinianie wrócili z dalekiej podróży, gdyż przegrywali już 1:5. W drugiej połowie miedziowi włączyli piąty bieg i wygrali 9:7 – Był to bez wątpienia dla nas najtrudniejszy mecz tych mistrzostw. Spodziewaliśmy się tego, gdyż z Warszawianką o złoto nie rywalizowaliśmy po raz pierwszy. Ten sukces smakuje podwójnie, gdyż osiągnęliśmy go na własnej hali – mówi Radosław Fabiszewski z mistrzowskiej drużyny Zagłębia. Miedziowi mistrzostwo Polski zdobyli po raz czwarty – Na własnym podwórku idzie nam bardzo dobrze i myślimy nad kolejnym występem na Mistrzostwach Europy. W Nicei zajęliśmy ostatnio szóste miejsce – przypomina popularny „Fabio”.

Mistrzostwa Polski Masters były wyjątkowe i rekordowe pod kilkoma względami. Przez dwa dni na czterech lubińskich halach zobaczyliśmy 37 drużyn łącznie 550 zawodników i zawodniczek, rywalizujących w czterech kategoriach – Lubin jak zwykle stanął na wysokości zadania. Niemniej jednak musimy się zastanowić nad reorganizacją rozgrywek, gdyż coraz więcej drużyn wyraża chęć gry w Mistrzostwach Polski Masters – mówi Bogusław Trojan, komisarz rozgrywek.