Zagłębie przegrywa grając w dziewiątkę

11

Znowu ciemno na stadionie. Drugi raz w krótkiej historii stadionu Dialog Arena zgasło światło. Prądu zabrakło w 75 minucie spotkania przy stanie 2:0 dla drużyny Jagielloni Białystok. Światła nie było ponad 20 minut. Jagiellonia wygrała ostatecznie 2:0, a Zagłębie mecz kończyło w dziewiątkę.

Pierwsza połowa spotkania wyglądała jak zwykły mecz. Nie działo się nic wielkiego, co mogłoby przykuwać uwagę. Jaga zdobyła bramkę po strzale z rzutu karnego w 42 minucie. Sędzia jedenastkę podyktował po faulu Csaby Horvatha.
Zdecydowanie więcej działo się w drugiej odsłonie. Zarówno na boisku, jak i poza nim.
Na początku drugiej odsłony była mała przerwa, bo kibice wrzucili serpentyny na boisko.
Do 60 minuty wydawało się, że Zagłębie ma duże szanse na wyrównanie. Niestety wtedy czerwoną kartkę otrzymał Damian Dąbrowski.
Zdecydowanie zasłużenie ujrzał kartonik, bo tuż przed polem karnym faulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Kupisza.
Od tego momentu wszystko zaczęło się psuć.
W 64 minucie goście podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Isailovica pokonał Seratlic. Wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił Reina.
Później było jeszcze gorzej. W 72 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Przemysław Kocot.
Przewaga Jagi była z każdą minutą coraz większa. Białostocczanie trafili w poprzeczkę. Później zgasło światło…
Prądu nie było ponad 20 minut. A to już drugi raz w tym sezonie, że na Dialog Arenie w czasie meczu zgasły światła. Wcześniej było tak w spotkanniu z Arką Gdynia.
Gdy światła się zapaliły nadal zdecydowaną przewagę miała Jaga. Trudno jednak by było inaczej skoro Zagłębie grało bez dwóch zawodników.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: Kijanskas 42 (karny), Seratlic.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Żółte kartki: Horvath, Kocot, Bryła – Skerla, Kascelan.
Czerwone kartki: Dąbrowski, Kocot (za dwie żółte).

Zagłębie: Isailovic – Kocot, Horvath, Reina, Dinis (67 Bryła) – Hanzel, Dąbrowski, Błąd (109 Bartków), Wilczek (36 Ekwueme), Abwo – Traore.

Jagiellonia: Sandomierski – Cionek, Arzumanyman, Skerla, Kijanskas – Kupisz (101 Essomba), Hermes, Grzyb, Lato – Seratlic (107 Kascelan), Frankowski (65 Burkhardt).