Zagłębie pokonuje Cracovię

330

W ramach 19. kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin zwyciężyło po raz pierwszy w tym roku. Pokonali na wyjeździe Cracovię 4:2. Bramki zdobywali Patryk Szysz, dwie Starzyński oraz Lorenco Simić, a dla „Pasów” trafiali Piszczek oraz samobój Simicia.

Zagłębie od początku spotkania narzuciło swój styl gry w Krakowie i tworzyli sobie bramkowe sytuację. W 10 minucie fenomenalnym strzałem z przewrotki popisał się Patryk Szysz, wyprowadzając na prowadzenie gości. Asystę przy bramce zaliczył debiutujący w Zagłębiu Rafał Podliński. Po stracie bramki przebudziła się Cracovia i w 30 minucie wyrównała. Po fatalnym błędzie w wybiciu piłkę do własnej siatki skierował Lorenco Simić. Dziesięć minut później przed szansą był Starzyński, ale jego strzał wybronił świetnie dysponowany Niemczycki. Tuż przed końcem pierwszej połowy „Miedziowi” wyprowadzili zabójczą kontrę. Piłkę do Szysza odegrał Podliński, ten pognał w pole karne i wystawił piłkę Starzyńskiemu na pustą bramkę, który dopełnił formalności.

Druga połowa to również od początku uderzenie na bramkę Cracovii, pierw próbował Szysz, a w 53. minucie faul na Żubrowskim w polu karnym i Szymon Marciniak podyktował „jedenastkę” dla Zagłębia, którą na gola zamienił Starzyński. W 68. minucie rzut karny dla Cracovii, ale kapitalnie wybronił Hładun. Cztery minuty później trafił dla „Pasów” Filip Piszczek, a antybohaterem znów był Simić, od którego piłka się odbiła i wpadła właśnie pod nogi napastnika z Krakowa. Cracovia po zdobyciu gola próbowała wyrównać, ale bezskutecznie. Ostateczne słowo należało ponownie do Zagłębia. Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego, a swoje winy bramką odkupił Lorenco Simić.

Filip Starzyński po tym spotkaniu z 41. bramkami na koncie został najlepszym strzelcem w historii Zagłębia Lubin w Ekstraklasie. Miedziowi awansowali na szóstą pozycję w tabeli.