Zagłębie odpada z pucharów

12

W meczu rewanżowym III rundy Pucharu EHF Zagłębie Lubin przegrało z portugalską drużyną 30:26. Drużyna Belenenses od początku spotkania narzuciła bardzo szybkie tempo gry. Portugalczycy byli nie do zatrzymania w ofensywie.

Podopieczni Jerzego Szafrańca mieli problemy z zatrzymaniem gospodarzy. Gra ofensywna Lubinian również szwankowała, Zagłębie miało problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych sytuacji. Już do przerwy Belenenses prowadziło 15:8. Druga połowa była w wykonaniu Zagłębia o wiele lepsza. Z minuty na minutę szczypiorniści odrabiali straty poniesione w pierwszej części. Sześć minut przed końcem Belenenses prowadziło różnicą dwóch bramek. Jednak kontrataki gospodarzy okazały się „zabójcze” i mecz zakończył się wynikiem 30:26.

Belenenses – Zagłębie Lubin 30:26 (15:8)

Zagłębie Lubin: Malcher, Zaprutko – Kozłowski 6, Tomczak 5, Kieliba 4, Morawski 3, Obrusiewicz 3, Żubrowski 2, Anuszewski 2, Niedośpiał 1, Zadura, Steczek, Adamczak Paweł, Motylewski