Zagłębie najlepsze na Memoriale

1690

26.Memoriał Henryka Kruglińskiego w piłce ręcznej kobiet upłynął pod znakiem rywalizacji trzech drużyn. Najlepsze okazały się mistrzynie Polski z Zagłębia Lubin.

W pierwszym meczu Memoriału gospodynie turnieju zmierzyły się z przedstawicielkami czeskiej ekstraklasy. Żlin na początku dotrzymywał kroku mistrzyniom Polski, jednak od stanu 7:7 lubinianki włączyły piąty bieg i seryjnie zdobywały bramki, wychodząc na prowadzenie 11:7 po kwadransie gry. Na skrzydłach szalały Adrianna Górna i Daria Michalak, a wynik po stronie Miedziowych rósł coraz szybciej. W 20. minucie Zagłębie wygrywało już 18:10 i do przerwy wynik był bardzo pewny po stronie podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Od początku drugiej części spotkania to wciąż lubinianki prowadziły grę i były stroną dominującą. Dziesięć minut po zmianie stron Zagłębie wygrywało już 30:16. Mistrzynie Polski prezentowały się bardzo dobrze na tle rywalek i pokazywały wysoką formę.

MKS Zagłębie Lubin – Żlin Hazena 42:20 (22:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1 , Zima , Lewalska – Grzyb 3, Jureńczyk 3, Zych, Bujnochowa 4, Michalak 13, Górna 9, Matieli 4, Pankowska 1 Przywara 3, Milojević 1, Zych 2, Szarkova.

Żlin: Rafajova – Herbockova 2, Karlikova 1, Mizerova, Machalova 1, Stipcakova 3, Zaoralova, Brabcova 1, Jagodić 2, Sevcikova 5, Polomikova, Stojarova, Sedlackova 1, Hanzalikova, Krockova 3, Poznarova, Sekulova 1, Poznarova 1.

KPR od początku narzucił zespołowi z Czech swój styl gry i szybko wypracował sobie wyraźną przewagę. Przed upływem kwadransa kobierzyczanki wygrywały już różnicą dziesięciu bramek. Później spotkanie się nieco wyrównało, jednak to KPR był cały czas stroną dominującą. Trzecia drużyna ubiegłego sezonu zdominowała rywalki z Czech i niemal cały wygrywały różnicą ponad dziesięciu bramek. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania na tablicy wyników było już 36:19, powiększając jeszcze swoją przewagę w ostatnich minutach. KPR wygrał bardzo pewnie, a szkoleniowiec czeskiej ekipy przyznał, że dla jego drużyny najważniejsze jest zbieranie doświadczenia z tak dobrymi rywalami, jak Zagłębie i KPR.

KPR Kobierzyce – Żlin Hazena 43:21 (23:10)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Kucharska 2, Drażyk 4, Kocińska 2, Buklarewicz 3, Janas 7, Wiertelak 7, Kozioł, Ważna 7, Domagalska, Cygan 1, Despodovska 3, Smolinh 2, Melekestseva 5, Saltaniul.

Żlin: Rafajova – Herbockova 1, Karlikova 2, Mizerova, Machalova 1, Stipcakova 3, Zaoralova 1, Brabcova 1, Jagodić 1, Sevcikova 6, Polomikova 1, Stojarova, Sedlackova , Hanzalikova, Krockova 1, Poznarova, Sekulova , Poznarova 2.

Wyniku pierwszych meczów i pewne wygrane zespołów z ORLEN Superligi sprawiły, że Zagłębie i KPR w trzecim meczu zmierzyły się ze sobą o pierwsze miejsce podczas 26. Memoriału Henryka Kruglińskiego. Co ciekawe obie drużyny wygrały z Żlinem różnicą 22. bramek. Sam mecz superligowych zespołów był oczywiście najbardziej wyrównany, chociaż to lubinianki niemal przez cały czas prowadziły różnicą kilku bramek. Do przerwy Mistrzynie Polski prowadziły 18:14.

W drugiej połowie Miedziowe podwyższały wypracowane wcześniej prowadzenie. W 40. minucie Zagłębie prowadziło 25:18 i było bardzo blisko końcowego triumfu. Lubinianki, pomimo gry w okrojonym składzie, cały czas nadawało ton grze. Kwadrans przed zakończeniem spotkania był 26:20. W końcówce KPR nadrobił stary i dwie minuty przed końcem wrócił do gry – 27:29.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 30:27 (18:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz  1, Zima , Lewalska – Grzyb 5, Jureńczyk 7, Zych, Bujnochowa 4, Michalak , Górna 6, Matieli 3, Pankowska 1, Przywara , Milojević 2, Zych , Szarkova 1.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Kucharska , Drażyk 3, Kocińska , Buklarewicz 1, Janas 3, Wiertelak 3, Kozioł, Ważna , Domagalska, Cygan 7, Despodovska 4, Smolinh 3, Melekestseva 1, Saltaniul.