Zagłębie najlepsze na hali

29

Zespół Zagłębia Lubin okazał się najlepszy na II Turnieju Mikołajkowo – Noworoczny w halowej piłce nożnej chłopców z rocznika 1998, który został rozegrany w hali SP 14 w Lubinie. Drugie miejsce zajęła drużyna Górnika Polkowice, a trzecie BKS Bobrzanie Bolesławiec, Druga z lubińskich drużyn z SP 10 zajęła ósme miejsce.

Królem Strzelców został zawodnik Zagłębia Lubin Łukasz Soszyński. Najlepszym zawodnikiem został Łukasz Tórz z Górnika Polkowice, natomiast za najlepszego bramkarza uznano Marcina Wakułę z BKS Bobrzanie Bolesławiec.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów, podzielonych na dwie czterodrużynowe grupy. Oprócz zespołów z Lubina, wystąpiły także drużyny z Jeleniej Góry, Bolesławca, Chojnowa i Polkowic. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Lubin Miasto Mistrzów – Chcemy, aby poprzez organizację tego typu imprez Lubin był postrzegany na całym Dolnym Śląsku jako miasto, w którym organizowane są imprezy sportowe na najwyższym poziomie – powiedział prezes stowarzyszenia Piotr Midziak.

W finale turnieju spotkały się zespoły Zagłębia Lubin i Górnika Polkowice, chociaż bramki nie padły emocji nie brakowało. Decydujący mecz zakończył się wygraną „Miedziowych” po rzutach karnych 3:2.