Zagłębie Mistrzem Polski!

75

Juniorzy Starsi Zagłębia Lubin zostali Mistrzami Polski sezonu 2009/2010! W ostatnim meczu finałów podopieczni Andrzeja Turkowskiego rozgromili Koronę Kielce 5:0 (1:0) i obronili tytuł, wywalczony przed rokiem.

Pierwsza połowa meczu z Koroną należała do zawodników Zagłebia, którzy swoją  przewagę udokumentowali bramką Karola Fryzowicza w 25. minucie. Po zmianie stron na boisku instniało tylko Zaglębie. Tuż po zmianie stron na 2:0 podwyższył Szymon Sołtyńki, ktory kwadrans później zdobył swoją drugą bramkę. W 61. minucie na listę  strzelców wpisał się Mariusz Szuszkiewicz, a kielczan w 83. minucie pogrążył Mariusz Malarowski.

Lubinianie zajęli pierwsze miejsce w tabeli i zostali mistrzami Polski. Drugie miejsce zajął Lech Poznań, z którym Zagłębie zremisowało w pierwszym meczu 1:1, wygrywając w karnych 6:5. Podopieczni Andrzeja Turkowskiego wygrali także ze Stalą Rzeszów 4:3.

Zagłębie Lubin 5-0 Korona Kielce
Karol Fryzowicz 25, Szymon Sołtyński 47, 59, Mariusz Szuszkiewicz 61, Mariusz Malarowski 83