Zagłębie Lubin rozbite w Warszawie

290

Zagłębie Lubin w środowy wieczór rozgrywało spotkanie z ostatnią w tabeli Legią Warszawa i przegrało 4:0. Bramki dla stołecznego klubu zdobywali dwie Rafael Lopes, Tomas Pekhart oraz Mateusz Hołownia.

Pojedynek zapowiadał się jako starcie dwóch drużyn, które kompletnie zawodzą oczekiwania kibiców. Mistrz Polski zamykał przed kolejką ligową tabelę, a także podchodził do spotkania ze zmianą trenera. Po ostatniej porażce przejął ich ponownie Aleksandar Vuković. Dodatkowo wydawało się, że Legia będzie rozbita po tym, jak jej piłkarze zostali napadnięci przez kiboli podczas powrotu z meczu z Płockiem.

Na boisku to Zagłębie jednak było zagubione jak dziecko we mgle. W 26. minucie były zawodnik „Miedziowych” – Bartosz Slisz zagrał świetną piłkę w pole karne, a dośrodkowanie wykończył bezbłędnie Rafael Lopes. Po straconej bramce dwie szanse mieli zawodnicy „Miedziowych” jednak strzały Chodyny i Szysza obronił Artur Boruc. W 39. minucie strzelec pierwszego gola cieszył się po raz drugi z trafienia do siatki.

Początek drugiej połowy to piorunujące uderzenie gospodarzy. Pierw drogę do bramki Hładuna znalazł Pekhart, a w 53. minucie wynik meczu ustalił Mateusz Hołownia. Chwilę później po strzałach Żivca i Chodyny piłka obiła słupki bramki strzeżonej przez Boruca. Do końca spotkania Legia miała wydarzenia boiskowe pod pełną kontrolą i to oni przed przerwą zimową są bliżej wyjścia z kryzysu.

Miedziowi w najbliższy weekend rozegrają ostatnie spotkanie w tym roku, a ich przeciwnikiem będzie Górnik Łęczna.

Składy(za 90minut.pl):

Legia: 1. Artur Boruc – 17. Maik Nawrocki, 4. Mateusz Wieteska, 3. Mateusz Hołownia – 6. Mattias Johansson (57, 7. Lirim Kastrati), 99. Bartosz Slisz, 27. Josué (71, 16. Jurgen Çelhaka), 92. Bartłomiej Ciepiela (52, 8. André Martins), 5. Yuri Ribeiro – 9. Tomáš Pekhart (71, 20. Ernest Muçi), 21. Rafael Lopes (58, 28. Szymon Włodarczyk).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna (67, 23. Jakub Wójcicki), 74. Kamil Kruk, 5. Lorenco Šimić (67, 24. Kacper Lepczyński), 2. Aleksandar Pantić, 16. Adam Ratajczyk – 8. Łukasz Poręba (33, 19. Daniel Dudziński), 14. Jakub Żubrowski (81, 20. Ilja Żygulow), 99. Łukasz Łakomy (67, 13. Karol Podliński) – 17. Patryk Szysz, 7. Saša Živec.