Zagłębie Lubin mistrzem Polski juniorów!

457

Zagłębie Lubin w decydującym starciu o mistrzostwo Polski centralnej ligi juniorów u-18 pokonało Arkę Gdynia na własnym obiekcie 2:1. Bramki na wagę mistrzowskiego tytułu zdobyli Paweł Kruszelnicki i Tomasz Pieńko.

Pierwsza połowa spotkania optycznie należała do Zagłębia Lubin, jednak to Arkowcy schodzili na przerwę z prowadzeniem. W 35 minucie goście przeprowadzili świetny kontratak, który wykończył Kacper Skóra. Stracona bramka podrażniła gospodarzy, jednak ataki do końca połowy były rozbijane przez obronę rywali.

W drugiej odsłonie meczu młodzi adepci Zagłębia pokazali, że to im się należy mistrzowski tytuł. W 52. minucie drogę do siatki Arki znalazł Paweł Kruszelnicki będąc najsprytniejszym podczas zamieszania w polu karnym. W 57. minucie mogło być już 2:1, jednak Oliwier Sławiński wywalczony przez siebie rzut karny przestrzelił nad bramką. W 78. minucie bramkę na wagę Mistrzostwa Polski zdobył Tomasz Pieńko, który po indywidualnej akcji wpadł w pole karne i pokonał bramkarza Arki.

Po spotkaniu odbyła się koronacja nowych Mistrzów Polski.