Zagłębie Lubin 1:1 Ruch Chorzów

10

Od początku spotkania oba zespoły prezentowały dość wyrównany poziom gry. Jednak żadna z ekip nie potrafiła udokumentować swojej wyższości bramką.

Dopiero w 37. minucie pojedynku, Marek Zieńczuk silnym strzałem z pierwszej piłki zdobył bramkę na 1:0 dla Ruchu Chorzów. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie gra nabrała jeszcze szybszego tempa. Remis Zagłębiu dał Łukasz Hanzel. Mecz zakończył się takim właśnie wynikiem.

Koniec meczu. Dziękujemy za uwagę

Sernasa zastąpił Traore

Mecz przedłużony o 3 min.

Ataki Zagłębia ciągle zatrzymywane przez Ruch. Żółtą kartką ukarany Rymaniak za nakładkę na zawodniku z Chorzowa

87′ Na boisku pojawił się Andrzej Niedzielan. Zmienił Arkadiusza Piecha

80′ Szybka kontra Zagłębia, przy piłce Pawłowski, strzał z trudem broni Pesković

75′ Lirę zastepuje David Abwo

73′ Hanzel ładnie minął dwóch obrońców Chorzowa, ale strzał z ostrego kąta wybronił Pesković

72′ rzut rożny dla Zagłębia

68′ Arkadiusz Piech w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, strzał broni Aleksander Ptak

7062 kibiców na trybunach

65′ Pawłowski niezdarnie opanował piłkę, po czym strzelił w kierunku bramki Peskovicia, a ten bez problemu ją złapał.

64′ Hodura zastąpił Wilczek

60′ Błąd obrony Zagłębia. Chorzów przy piłce. Rzut rożny…do piłki dopadł się Grodzicki, strzela…nie ma gola.

55′ Hanzel….strzela z 24 metrów….gol! 1:1

54′ Cały stadion stoi. Wszyscy żegnaja Włodzimierza Smolarka.

53′ Piech podał do Janoszki, jednak strzał odebrali zawodnicy Zagłębia

49′ Widać, że goście mają apetyt na drugą bramkę

46′ Zaczęłą się druga połowa

Koniec pierwszej odsłony spotkania

Szymon Marciniak doliczył 1 minutę do regulaminowego czasu gry

36′ Marek Zieńczuk z pierwszej piłki i… gol. Zawodnik ruchu dostał długą piłkę i strzałem zaskoczył Ptaka. Zagłębie 0:1 Ruch

33′ Zagłębie nie potrafi wykończyc żadnej z akcji. To samoo tyczy sie Chorzowa.

Kontra Chorzowa…od bramki zacznie Ptak

27′ Lira zrzutu wolnego prostow ręce Michala Peskovicia

21′ Maciej Jankowski strzelił z pierwszej piłki z jedenastego metra. Nie ma gola.

15′ Kolejny rzut rożny dla Zagłębia. Sporo stałych fragmentów gry.

11′ Hanzel przebił się przez dwóch "Niebieskich" i zdecydował się na strzał. Wywalczył rzut rożny

8′ Banaś z dziesiątego metra prosto w nogi obrony zawodników Chorzowa. Piłka wybita na środek boiska

6′ Hanzel faulowany we własnym polu karnym. Gre rozpocznie Ptak

4′ Pawłowski prawym skrzydełm, podanie zatrzymane przez obronę gości. Rzut rożny dla Ruchu

2′ Darvydas Sernas, tak blisko, a tak dalego. Strzał z 15 metra minimalnie obok slupka Ruchu.

1′ Gramy!

Piłkarze i przybyli kibice uczcili minutą ciszy pamieć po zmarłym Włodzimierzu Smolarku.

Oba zespoły są już na murawie..

Pierwsza jedenastka Zagłębia: Ptak, Rymaniak, Banaś, Horvath, Nhamoinesu, Bilek, Hanzel, Pawłowski, Hodur, Lira, Sernas.

– Spodziewam się zespołu, który będzie grał od pierwszej minuty. Na pewno im trzy punkty potrzebne są od zaraz. My mamy takie marzenia o mistrzostwie Polski. Oczywiście nie jest to za wszelką cenę, i wiemy, że nie jesteśmy faworytem do tego tytułu, ale taki cel też nam przyświeca – powiedział przed meczem Waldemar Fornalik, trener K.S. Ruchu Chorzów.

W ekipie Chorzowa, na pewno nie zobaczymy dziś pomocnika, Gabora Straki. Zawodnik ten pauzuje za czerwoną kartkę. Pod znakiem zapytania jest również występ Łukasza Janoszki. W szerokiej kadrze Zagłębia Lubin ponownie nie znalazł się Arkadiusz Woźniak. Dziś do ataku przewidziani są Sernas i Traore.

W bramce na pewno zobaczymy Aleskandra Ptaka, choć wielu chciałoby na tym miejscu w końcu zobaczyć Konrada Forenca. Młody zawodnik z Oławy nie ma ogrania w pierwszym składzie, bo… w nim nie gra. Do zespołu wracają po krótkiej przerwie Bartosz Rymaniak i David Abwo.