Zagłębie Lubin 1:0 Widzew Łódź

20

W meczu 22. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, KGHM Zagłębie wygrywa z Widzewem Łódź 1:0. Strzelcem był Costa w 93. minucie meczu.

W ostatnich minutach Zagłębie zdobywa bramkę. Rzut wolny egzekwuje Szymon Pawłowski. Piłka trafia pod nogi Costy, który w ostatnich sekundach meczu zdobywa bramkę!

90′ Kaczmarek ukarany żółta kartą za faul na Abwo

89′ Okachi i Matusiak w polu karnym Zagłębia…obrońcy wybijają piłkę

84′ Żółta kartka dla Brubno Pinheiro, który faulował Costę

84" Hodur za Rachwała

81′ Jak po sznureczku, cztery podania zawodników Zagłębia i w końcu piłke dostaje Abwo, który strzela kilka metrow od bramki Mielcarza

Woźniak tyle co pojawił się na murawie już po raz pierwszy miał okazje do strzelenia bramki. Jednak uderzenie z 5 metra minęło słupek nie z tej strony co trzeba…

73′ Potężny strzał Pawłowskiego, minimalnie obok bramki

71′ Strzał Panka po rykoszecie broni Ptak

68′ Faulowany Abwo. Woźniak wchodzi za Sernasa. Arek dostaje gorące brawa

Kibice domagają sie wpuszczenia na boisko Arkadiusza Woźniaka

Od 15 minut obserwujemy agresywniejszą grę Zagłębia w polu karnym Widzewa.

Abwo zastąpił Eltona Lirę

Do wejścia przygotowany David Abwo

W zamieszaniu w polu karnym Widzewa, można dopatrzyć się zagrania ręką Princewilla Okachi. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego dla miedziowych

53′ Samotny rajd Costy, podał do Pawłowskiego, ale akcja zatrzymana przez Widzew

52′ Sernas w dobrej sytuacji, minał dwóch obrońców Widzewa, podał do nadbiegajacych kolegów, ale obrona Łodzi była szybsza

48′ Do piłki z prawe strony boiska dobiegł Sernas, który dośrodkował do…. nikogo. Brak wykończenia, a zapowiadało się na ciekawą kontrę

46′ Rozpoczęła się druga połowa

Koniec pierwszej połowy. Jiri Bilek zakończył spotkanie leżąc na murawie. W ostatniej minucie meczu, zawodnik Widzewa z pierwszej piłki trafił z bliskiej odległości Bilka w twarz. Zawodnik zszedł z boiska o własnych siłach.

Doliczona jedna minuta

39′ Duet Rachwał-Lira, odebrał piłkę rywalom, jednak dośrodkowanie tego drugiego trafiło na drugi koniec boiska na aut

34′ Łukasz Broź z 20 metrów strzelił minimalnie obok słupka Zagłębia

30′ Hanzel przy piłce, długie podanie do Sernasa, ten z pierwszej piłki nad bramką rywala

28′ Dhifallah w polu karnym miedziowych, pierwszy do piłki dobiegł Ptak.

27′ Od bramki Mielcarz. Widzew szybko prawą stroną boiska, piłkę odebrali zawodnicy Zagłębia.

20′ Po rzucie rożnym dla Zagłębia, piłka trafiła pod nogi Liry. Strzał w trybuny…

16′ Rachwał na spalonym

Zagłębie rozgrywa piłkę na swoim polu. Widzew coraz bardziej zacieśnia grę właśnie po stronie miedziowych

13′ Faul na Ostrowskim, piłka dla Widzewa. Broź dośrodkował prosto w mur miedziowych

11′ Pawłowski z 21 metra prosto w ręce Mielcarza

8′ Abbes minął się minimalnie z piłką.

7′ Rzut wolny dla widzewa. Wykonawca, Souza Toma. Dośrodkowanie odbija Ptak

4′ Miedziowi w polu karnym Łodzi, Hanzel i Rachwał najbliżej odebrania piłki… strata na rzecz gości

3′ Nieporozumienie Liry i Sernasa, piłkę przejęli zawodnicy Widzewa

2′ Od bramki Ptak, daleki wykop w kierunku Sernasa… piłkę zlapał Mielcarz

2′ Przy piłce zawodnicy Zagłębia

1′ Gramy! Na chwilę obecną trwa słowna walka między kibicami obu zespołów

Oba zespoły pojawiły się na murawie

Piłkarze zeszli do szatni, a kibice kosztują stadionowego piwa "Zagłębiak"

Pierwsza jedenastka Widzewa Łódź: Mielcarz, Broź, Ukah, Abbes, De Souza Tome, Pinheiro, Panka, Okachi, Ostrowski, Kaczmarek, Dhifallah.

Pierwsza jedenastka Zagłębia Lubin: Ptak, Vidanov, Banaś, Horvath, Nhamoinesu, Bilek, Hanzel, Pawłowski, Rachwał, Lira, Sernas.

Przedstawiamy Państwu wywiad z trenerem miedziowych tuż przed meczem z Widzewem.

Co się zmieniło w Zagłębiu z początku kadencji trenera Pavla Hapala w porównaniu z Zagłębiem z teraz?
Myślę, że bardzo solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Drużyna jest dobrze przygotowana pod względem fizycznym i motorycznym. To widać na boisku.

Pavel Hapal: Sprowadziliśmy też zawodników z dobrym charakterem. Walczaków, ludzi, którzy nie odpuszczają, dla których nie ma straconych piłek. Widać też, że dzięki tej pracy także charakter drużyny się zmienił. Wiemy o co walczymy. Wiemy jak duża odpowiedzialność na nas spoczywa. Dobrze, że ludzie z zewnątrz zauważają pozytywną zmianę w zespole.

Łukasz Hanzel, w poprzedniej rundzie był bardzo krytykowany. Teraz zaskakuje, został wybrany do jedenastki kolejki. To będzie typowy playmaker?

PH: Łukasz jest zawodnikiem, który ma predyspozycje do kreatywnego rozgrywania piłki. Jeśli trzeba nie boi się też równo pracować w defensywie. Problemem może być to, że opuścił ze względu na kontuzję cały okres przygotowawczy i wskoczył do drużyny praktycznie z marszu. Ale wierzę, że będzie potrafił utrzymać tę dobrą dyspozycję przez dłuższy czas. To nie jest typ zawodnika, który ma duże problemy fizyczne, wydolnościowe. Myślę, że wróci z całym zespołem do dobrego rytmu treningowego i utrzyma formę.

Przed Wami pojedynek z Widzewem Łódź, byłym klubem Sernasa. To drużyna, która nie strzela wielu bramek, ale też wielu nie traci. Bardzo regularny zespół. Jaki jest sposób na pokonanie Widzewa?

PH: Prawda jest taka, że my musimy wygrać ten mecz. Punkty nam są bardzo potrzebne. Wiemy jak gra Widzew. Ale powtarzam to cały czas, gramy u siebie, w domu. Musimy patrzeć na to, co robimy na boisku. I być przekonani o tym, że wykonamy to najlepiej jak potrafimy. Czy będzie to Widzew czy to Wisła, Polonia czy ŁKS. Nie ma to większego znaczenia. Zawsze jest maksymalna koncentracja, walka o każdą piłkę. Wychodzi jedenastu na jedenastu. A my robimy wszystko, żeby wynik był korzystny dla Zagłębia. Nie ma innej opcji. I to jest jedyny scenariusz.