Zagłębie Lubin 0:4 Legia Warszawa

12

Zagłębie jak zwykle nie potrafiło wykończyć żadnej z kilku akcji, które się napatoczyły. W najlepszej sytuacji był dwukrotnie Sernas i raz Pawłowski. Legia za to spośród wielu ataków, wykorzystała celnie trzy. Pierwszą bramkę zdobył Rybus, natomiast drugie trafienie zanotował z numerem 21, Vrdoljak. Trzeciego gola Zagłębie wbił Ljuboja. Natomiast kropke nad i postawił Borysiuk zdobywając czwartą bramkę dla przyjezdnych.

Koniec meczu. Zagłębie nie pokazało dzisiaj nic z zapowiedzianej walki do końca. Zasłuzone zwycięstwo Legii.

Gancarczyk żołta kartka.

89′- Z 20 metrów strzelił Borysiuk i …gol. 0:4.

85′- Trzecia bramka dla Legii. Strzelcem był Ljuboja.

Kucharczyk zastapił Michała Żyro. Kontuzja okazała się poważniejsza. Legia znów w jedenastkę.

80′- Legia gra w dziesiątkę, Jeden z zawodników zniesiony na noszach. Zagłębie stara się wykorzystać stratę gości. Obrona Legii stawia skuteczny opór. Kontratak Warszawy. Ljuboja z 21 metrów…. obok słupka Isailovicia.

71′- Galkevicius schodzi, wszedł Gancarczyk.

67′- Wszedł Rakowski. Zastąpił Rachwała.

65′- Sernas zmarnował kolejną 100 proc. akcje. Podawał na 10 metr Rymaniak.

63′- Galkevicius potknął się o własne nogi. Piłka miała trafić do Woźniaka, niestety zabrakło precyzji

61′- Woźniak wchodzi za Małkowskiego

Żółta kartka dla Wawrzyniaka

53′- Rymaniak ukarany żółtą kartką za wejście w nogi Rybusa.

Zagłębie nie poprawiło swojejgry. Rybus, Żewłakow i Ljuboja ciągle pod polem karnym miedziowych.

45′- Właśnie rozpoczęła się II połowa.

Koniec pierwszej połowy. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie.

38′- Obrona Zagłębia sparaliżowana. Nikt nie odebrał piłki, do której doszedł kapitan Legii i wykorzystał to we wspaniałym stylu, zdobywając bramkę. 0:2 dla przyjezdnych.

34′- Sernas nie trafił do pustej bramki! Gwizdy z trybun! Przelobował trzech obrońców Legii, ale cela nie ma najlepszego dzisiejszego dnia.

30′- Żółta kartka dla Sernasa za zagranie ręką w polu karnym gości

23′-Wdowiak do Ljuboji, ten do Rybusa, który z 6 metrów daje prowadzenie Legii.

Żółta kartka dla Kowalczyka za zagranie ręką.

Żółta kartka dla Vrdoljaka. Rzut wolny dla gospodarzy.

12′- Kontra Zagłębia. Do strzału z 20 metrów złożył się Pawłowski. Prosto w ręce Kuciaka.

11′- Ładny strzał z dystansu Borysiuka

10′- Wolski do Rybusa, ten strzelił nad bramkarzem gospodarzy z 15 metrów.

9′- Pawłowski nie zrozumiał się z Galkeviciusem. Ten koncówką korka oddał piłke do Rachwała, strzał nad poprzeczką.

Bardzo spokojna gra. Legia szarżuje na pole karne Zagłębia. Gospodarze stawiają czynny opór.

– Walczcie o swoje! Zagłębie walczcie o swoje! Krzyczą kibice gości

2′- Sernas zmarnował akcje. Złe odebranie piłki. W atakuu Warszawa.

Przy piłce Legia. Pierwsza akcja gości zatrzymana przez Costę i Reinę.

1′- Gramy!

Oba zespoły pojawiły się już na murawie

Na stadionie nie ma zbyt wielu sympatyków Zagłębia Lubin. Lepiej było już w meczu z Polonią Warszawa. Natomiast sektor kibiców gości zapełnia się z minuty na minutę.

Sędzią głównym spotkania jest Tomasz Garbowski – Opolski ZPN

Pierwsza jedenastka miedziowych: Isailović, Kowalczyk, Reina, Horvath, Rymaniak, Costa, Galkevicius, Pawłowski (kapitan), Rachwał, Małkowski i Sernas.

Pierwsza jedenastka Legii: Kuciak, Rzeźniczak, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak, Vrdoljak (kapitan), Borysiuk, Rybus, Radović, Wolski i Ljuboja.

To fakt, ciężka przeprawa i wiele do udowodnienia. W rozmowie z nami, trener Pavel Hapal stwierdził, że obecni zawodnicy nie radzą sobie na boisku z ustawieniem w jakim do tej pory przyszło im grać. Dlatego sprowadzając nowych piłkarzy, trener ma nadzieję na możliwość eksperymentu w zakresie taktyki. Co do obecnych zawodników miedziowego klubu, istnieje takie prawdopodobieństwo, że jeśli godnie nie będą reprezentowali klub na koniec roku, to pożegnają się z nim po meczu z Lechem. Może więc przyszedł czas na solidną pracę?

Dla portalu Legii Warszawa, o dzisiejszym spotkaniu wypowiadał się były szkoleniowiec miedziowych, Jan Urban. – Faworytami będą legioniści, ale obie drużyny są bardzo mocno zdeterminowane, dlatego drużynę z Warszawy czeka ciężka przeprawa.