Zagłębie Lubin 0:1 Lech Poznań

14

Poznaniacy udowodnili, że są faworytami tego meczu. Zagłębie w większości akcji sprawiało wrażenie przestraszonych. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po bramce Vojo Ubiparipa. Wynik nie uległ już zmianie i miedziowi po ośmiu meczach mają na koncie jedynie 2 punkty.

Koniec meczu

83′ Bilka zastąpił Kamil Wilczek

81′ Jakub Wilk pojawił się na boisku za Wołąkiewicza

80′ Adam Banaś strzelał zbyt lekko, aby pokonać Buricia

74′ Piłka po rzucie wolnym trafiła na głowę Papadopulosa, jednak strzał okazał się niecelny

72′ Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną za faul na Pawłowskim dostał Kebba Ceesay

70′ Podanie Jeża z prawej strony boiska trafiło pod nogi Papadopulosa. Strzał tego drugiego zablokował Arboleda

68′ Papadopulos strzelał głową, jednak piłka minęła o kilka metrów bramkę Buricia

67′ Abwo za Małkowskiego

66′ Szymon Drewniak opuścił plac gry. Zastapił go Piotr Reiss

60′ Aleksander  Tonev zastąpił na boisku Bartosza Ślusarskiego

56′ W polu karnym sytuacji nie wykorztstał Robert Jeż, którego strzał powędrował daleko w trybuny za bramką Buricia

52′ Małkowski walczy o piłkę, sfaulowany przez Łukasza Trałka. Rzut wolny dla gospodarzy.

46′ Pierwszy atak Zagłębia po przerwie. Akcję lewym skrzydełm rozpoczął Costa

Rozpoczęła się druga odsłona meczu

Stadion odwiedziło 10512 osób

Koniec pierwszej części spotkania.

45′ Ciekawa kontra Zagłębia, Jeż podał piłkę pod nogi Papadopulosa, ten jednak kopnął zbyt słabo w kierunku Buricia

Dobiega końca pierwsza połowa meczu. Zagłębie stworzyło kilka dogodnych akcji, ale za każdym razem sędzia dopatrywał się faulu na zawodniku drużyny przeciwnej. Po 44. minutach, 0:1 dla gości.

35′ Pierwszy groźniejszy strzał Woźniaka na bramkę Lecha. Piłka odbita od obrońcy Lecha. Rzut rożny

31′ Arkadiusza Woźniak zastąpił Adriana Rakowskiego

29′ Gergo Lovrencsics ominął trzech obrońców Zagłębia i oddał strzał w światło bramki. Gliwa poradził sobie z tym atakiem

20′ Szymon Drewniak strzał z pięciu metrów prosto w ręce Gliwy

18′ Dobre przyjęcie piłki przez Papadopulosa, ale strzał na bramkę Buricia już gorszy

15′ Wołąkiewicz oddał strzał po ziemi,Gliwa z trudem wypił piłkę na rzut rożny

13′ Nieporozumienie Banasia z Gliwa mogło kosztować Zagłębie utratę drugiej bramki. Szansę na drugiego gola miał Wołąkiewicz

8′ Strzał Jeża zbyt słaby i niecelny

5′ Gol VojoUbiparipa z 30 metrów

Przy piłce goście. Wołąkiewicz do Lovrencsicsa, ten stracił piłkę.

2′ Costa faulował Ślusarskiego

1′ Również pierwszy strzał Lecha w kierunku pola karnego Zagłębia. Autor – Arboleda

1′ Pierwszy aut dla Kolejorza

1′ Gramy! Sędzia Paweł Raczkowski dał sygnał do rozpoczęcia spotkania 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Obie jedenastki już na murawie

Zagłębie Lubin: Gliwa, Nhamoinesu, Rymaniak, Vidanov, Banaś, Bilek, Pawłowski, Jeż, Rakowski, Małkowski, Papadopulos.

Lech Poznań: Burić, Arboleda, Kamiński, Ceesay, Ślusarski, Trałka, Drewniak, Murawski, Wołąkiewicz, Lovrencsics, Ubiparip.

Zagłębie z pewnością będzie walczyło o ligowe punkty, tym bardziej że ma ich zaledwie dwa. Lech również nie ma zamiaru zostawić ich w Lubinie.
– Mam nadzieję, że to zawodnicy Lecha Poznań rozstrzygać będą o losach tego spotkania – powiedział na łamach oficjalnej strony Zagłębia, Bartosz Ślusarski z poznańskiej ekipy.