Zagłębie lepsze w meczu na szczycie

330

W szóstej kolejce PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało 2:0 z Górnikiem Zabrze. Bramki zdobywali Sasa Żivec oraz Patryk Szysz. Po tym spotkaniu „Miedziowi” zajmują nadal trzecią pozycję w ligowej tabeli.

W 9 minucie pierwsza groźna akcja w meczu, której autorem był Bartosz Nowak z Zabrza, uderzając sprzed pola karnego, ale na posterunku Dominik Hładun. Chwilę później podrażnieni lubinianie wyszli ze swoją sytuacją, świetnie skrzydłem przedarł się Szysz i wyłożył piłkę Mrazowi, który nie dosięgnął futbolówki. W 39 minucie na prowadzenie wyprowadził „Miedziowych” Sasa Żivec, który z ostrego kąta uderzył na bramkę w krótki róg, a piłka po rękawicy Chudego wtoczyła się do bramki. W 45 minucie Łukasz Poręba wypuścił sam na sam z bramkarzem Patryka Szysza, a ten bezbłędnie skierował piłkę do siatki .

Druga połowa rozpoczęła się od ataku zabrzan, jednak nie tworzyli sobie wyjątkowo groźnych okazji. Zagłębie próbowało atakować z kontry. W 79 minucie świetną akcję przeprowadził Dejan Drażić, rozegrał do Żivca, który wyłożył piłkę Porębie, a tego ostatniego ubiegł obrońca ratując zabrzan przed stratą trzeciej bramki. W 86 minucie ponownie w roli głównej Drażić. Tym razem zagrał do Sirka, który przełożył obrońcę, jednak uderzył zbyt lekko.

Następne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra na wyjeździe z Legią Warszawa 17 października o godzinie 17.30.