Zagłębie lepsze od Śląska

19

Pewnym zwycięstwem juniorów młodszych Zagłębia I Lubin zakończyło się derbowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław w ramach wojewódzkiej ligi piłki ręcznej. Podopieczni Jarosław Hipnera wygrali 35:26 (22:13).

Tylko do siódmej minuty goście potrafili nawiązać równorzędną walkę z lubińskim zespołem. Jeszcze wtedy na tablicy wyników było 4:3 dla gospodarzy. Kolejne pięć bramek zdobyli "Miedziowi" i zrobiło się 9:3. Od tego momentu stroną zdecydowanie lepszą byli podopieczni Jarosław Hipnera. Jeszcze przed przerwą przewaga Zagłębia osiągnełą dziesięć bramek. W drugiej połowie lubinianie kotrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrali pewnie 35:26.

– Cieszy wygrana, tym bardziej, że było to derbowe spotkanie. Przez cały czas kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na parkiecie i nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Teraz musimy już myśleć o kolejnych spotkaniach – mówił po meczu Tomasz Pokora.

MKS Zagłębie I Lubin – WKS Śląsk Wrocław 35:26 (22:13)

Zagłębie: Osadczuk, Wcisło, Goch – Bartocha 1, Lipiński 3, Klinger 2, Hałądus 2, Pokora 11, Jurczyk 5, Dziwiński 8.