Zagłębie lepsze od Pogoni

34

W pierwszym meczu międzynarodowego turnieju towarzyskiego Baltica Summer Cup piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin odniosły zwycięstwo. Lubinianki pokonały gospodynie turnieju Pogoń Szczecin 28:27, przegrywając do przerwy 13:14.

bsc

Mecz nie rozpoczął się po myśli miedziowych, które szybko dały sobie rzucić cztery bramki, nie odpowiadając żadnym trafieniem. Z biegiem czasu gra Zagłębia wyglądała coraz lepiej, co miało przełożenie na wynik. W 12. minucie było już tylko 6:5 dla Pogoni, a niespełna dziesięć minut później lubinianki prowadziły 10:8 i później 12:9. Podobnie jak początek, tak i końcówka pierwszej połowy należała do gospodyń, które przed przerwą odzyskały prowadzenie.

Na drugą połowę miedziowe wyszły dużo bardziej skupione i tym razem to one rzuciły cztery bramki z rzędu. Początek drugiej połowy ustalił dalsze losy spotkania. Chociaż wynik przez większą część gry był sprawą otwartą, to miedziowe były na 1-2 bramkowym prowadzeniu, którego nie oddały do końca, wygrywając pierwszy mecz na Baltica Summer Cup.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 27:28 (14:13)

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Jedziniak, Noga, Szczecina 1, Cebula 2, Głowińska, Buratto 4, Costa, Królikowska 4, Bancilon, Zimny 4, Koprowska 2, Zawistowska 4, Kochaniak 4, Yashchuk 2.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Semeniuk 4, Premović 3, Wiertelak 3, Walczak, Marić 4, Jochymek 2, Milojević 3, Belmas 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 4, Mączka 1, Ważna.